Держпраці розповідає про функціональні обов’язки координатора

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці
Управління Держпраці у Тернопільській області нагадує, що вимоги та обов’язки координатора з питань охорони праці на будівельному майданчику визначає розділ ІV Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках (НПАОП 45.2-7.03-17).
Координатор з питань охорони праці має діяти й на стадії проєктування, й безпосередньо на будівельному майданчику.
Дізнайтеся, чи може інженер з охорони праці працювати за цивільно-правовим договором
При проєктуванні координатор має розробити план з охорони праці будівництва об’єкта, в якому встановлюють необхідні вимоги з охорони праці, що стосуються конкретного будівельного майданчика та тих робіт, які будуть на ньому виконуватись. На стадії будівництва функцією координатора є контроль за додержанням вимог охорони праці усіма учасниками будівництва.
Однак, Класифікатор професій не містить професійної назви «координатор з питань охорони праці». Яку посаду роботодавець має увести до штатного розпису або може хтось зі спеціалістів-будівельників виконувати ці обов’язки — Держпраці не пояснює.
Які працівники можуть виконувати обов’язки координатора з питань охорони праці на різних стадіях будівництва?
За інформацією Управління Держпраці у Тернопільській області
Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по класифікатору професій, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
Міністерство економіки України своїм наказом від 13 грудня 2024 року № 22571 схвалило Зміну № 14 до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», що був затверджений наказом Держспоживстандарту від 28 липня 2010 року № 327 (далі — Зміна № 14, КП). Що слід знати про зміни № 14 до КП — у статті
У трудових книжках часто натрапляємо на запис: Прийнятий різноробочим. Є варіації зі спробами «адаптувати» під українську мову: Прийнятий різноробом. Утім, у Класифікаторі професій ані різнороба, ані різноробочого немає.
Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій