Координатор з питань охорони праці у будівництві — хто це?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Держпраці розповідає про функціональні обов’язки координатора

Координатор з питань охорони праці у будівництві — хто це?

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці

Управління Держпраці у Тернопільській області нагадує, що вимоги та обов’язки координатора з питань охорони праці на будівельному майданчику визначає розділ ІV Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках (НПАОП 45.2-7.03-17).

Координатор з питань охорони праці має діяти й на стадії проєктування, й безпосередньо на будівельному майданчику.

Координатор з питань охорони праці у будівництві — хто це?Дізнайтеся, чи може інженер з охорони праці працювати за цивільно-правовим договором

При проєктуванні координатор має розробити план з охорони праці будівництва об’єкта, в якому встановлюють необхідні вимоги з охорони праці, що стосуються конкретного будівельного майданчика та тих робіт, які будуть на ньому виконуватись. На стадії будівництва функцією координатора є контроль за додержанням вимог охорони праці усіма учасниками будівництва.

Однак, Класифікатор професій не містить професійної назви «координатор з питань охорони праці». Яку посаду роботодавець має увести до штатного розпису або може хтось зі спеціалістів-будівельників виконувати ці обов’язки — Держпраці не пояснює.

За інформацією Управління Держпраці у Тернопільській області

Теми:

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по класифікатору професій, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
197994

Зміна № 14 до Класифікатора професій — огляд

Міністерство економіки України своїм наказом від 13 грудня 2024 року № 22571 схвалило Зміну № 14 до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», що був затверджений наказом Держспоживстандарту від 28 липня 2010 року № 327 (далі — Зміна № 14, КП). Що слід знати про зміни № 14 до КП — у статті
11755

Підсобний робітник у Класифікаторі професій

У трудових книжках часто натрапляємо на запис: Прийнятий різноробочим. Є варіації зі спробами «адаптувати» під українську мову: Прийнятий різноробом. Утім, у Класифікаторі професій ані різнороба, ані різноробочого немає.
46889

Зміна № 13 до Класифікатора професій — огляд

Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
4750

Зміна № 12 до Класифікатора професій: огляд змін

Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій
2590

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді