Держпраці розповідає про функціональні обов’язки координатора
Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці
Управління Держпраці у Тернопільській області нагадує, що вимоги та обов’язки координатора з питань охорони праці на будівельному майданчику визначає розділ ІV Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках (НПАОП 45.2-7.03-17).
Координатор з питань охорони праці має діяти й на стадії проєктування, й безпосередньо на будівельному майданчику.
Дізнайтеся, чи може інженер з охорони праці працювати за цивільно-правовим договором
При проєктуванні координатор має розробити план з охорони праці будівництва об’єкта, в якому встановлюють необхідні вимоги з охорони праці, що стосуються конкретного будівельного майданчика та тих робіт, які будуть на ньому виконуватись. На стадії будівництва функцією координатора є контроль за додержанням вимог охорони праці усіма учасниками будівництва.
Однак, Класифікатор професій не містить професійної назви «координатор з питань охорони праці». Яку посаду роботодавець має увести до штатного розпису або може хтось зі спеціалістів-будівельників виконувати ці обов’язки — Держпраці не пояснює.
Які працівники можуть виконувати обов’язки координатора з питань охорони праці на різних стадіях будівництва?
За інформацією Управління Держпраці у Тернопільській області
У трудових книжках часто натрапляємо на запис: Прийнятий різноробочим. Є варіації зі спробами «адаптувати» під українську мову: Прийнятий різноробом. Утім, у Класифікаторі професій ані різнороба, ані різноробочого немає.
Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по цьому Класифікатору, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій
Зміна № 11 до Класифікатора професій скасувала професійну назву Комірник. Відтепер ця посада звучить дещо по-іншому та має новий код професії.