Не повідомив керівника про початок простою — отримай догану

Держпраці роз’яснює, як мають діяти роботодавець і працівник під час простою

Не повідомив керівника про початок простою — отримай догану

У випадках призупинення робіт із причин відсутності матеріалів, технологічної документації, несправності устаткування тощо на підприємстві оголошують простій.

Простій на підприємстві: алгоритм дій кадровика

Якщо простій відбувається з вини працівника, оплату за час простою працівник не отримує. У разі відсутності вини працівника у простої, роботодавець має оплатити цей час у розмірі не менше ніж дві третини тарифної ставки встановленого працівникові розряду або посадового окладу (ст. 113 КЗпП). Підприємство вправі встановити й вищий розмір оплати часу простою в колективному договорі (ст. 15 Закону України «Про оплату праці»).

Не повідомив керівника про початок простою — отримай догануКолеги цікавляться, як оплачується час простою з вини роботодавця при відрядній системі оплати праці

Якщо простій оголосили за вимогою органу державного нагляду за охороною праці чи служби охорони праці, роботодавець має оплатити час простою у розмірі середнього заробітку (ч. 6 ст. 6 Закону України «Про охорону праці»).

Управління Держпраці наголошує, якщо працівник через простій самовільно не приходить на роботу чи іде з роботи, він не може вимагати оплати такого часу. Відправлення працівника у відпустку без збереження зарплати на час простою Держпраці вважає порушенням. Роботодавцю доведеться відповідати за такі дії.

Держпраці також наполягає, що працівники зобов’язані попереджати роботодавця про початок простою. Невиконання працівниками цього обов’язку є дисциплінарним проступком, за вчинення якого працівника можна притягнути до дисциплінарної відповідальності. Але це не може бути підставою для відмови роботодавця оплатити час простою, оскільки обов’язок провести оплату не залежить від обов’язку працівника попередити власника.

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
25737

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14904

Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
22056

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
7576

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді