Щоб отримати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (далі — відпустка до 6 років) працівник подає роботодавцю заяву і медичну довідку.
Медична довідка для надання відпустки
Форму первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді» затверджено наказом МОЗ від 11.06.2012 № 430 (далі — Наказ № 430). Довідку видають заклади охорони здоров’я будь-якої форми власності на підставі рішення лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) (п. 4 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді», затвердженої Наказом № 430).
Заява про надання відпустки по догляду за дитиною до 6 років
Відпустку до 6 років надають з дати, яку працівник зазначив у заяві. Строк відпустки обмежується терміном (періодом), визначеним медичною довідкою. Строк дії довідки встановлюють індивідуально з урахуванням захворювання, його перебігу, ефективності протирецидивних та реабілітаційних заходів. Мінімальний строк дії довідки — 6 місяців, максимальний — рік.
Заява про продовження відпустки без збереження зарплати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку
Наказ про надання відпустки по догляду за дитиною до 6 років
Відпустку оформлюють наказом.
Наказ про продовження відпустки без збереження зарплати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку
Якщо дитина надалі потребує домашнього догляду, видають нову довідку. Роботодавець зобов’язаний продовжити відпустку за заявою працівника.
Відпустка по догляду за дитиною до 6 років у табелі обліку
У табелі обліку використання робочого часу відпустку до 6 років позначають буквеним кодом «ДД» або цифровим кодом «17» (Перелік умовних позначень (кодів) для обліку використання робочого часу, затверджений наказом Держстату від 05.12.2008 № 489).
Відомості про відпустку до 6 років вносять до особової картки П-2.
✑ УВАГА!
На час відпустки до 6 років за працівником зберігають місце роботи (посаду).
Роботодавець не має права вивести зі штатного розпису (за штат) посаду, що обіймає працівник, який перебуває у відпустці.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"