Як «продовжити» декретну відпустку після відпустки для догляду за дитиною до 3-х років

UA RU
Законодавством про відпуски передбачено можливість отримувати відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною після закінчення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Щоб отримати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (далі — відпустка до 6 років) працівник подає роботодавцю заяву і медичну довідку.

Медична довідка для надання відпустки

Форму первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді» затверджено наказом МОЗ від 11.06.2012 № 430 (далі — Наказ № 430). Довідку видають заклади охорони здоров’я будь-якої форми власності на підставі рішення лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) (п. 4 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді», затвердженої Наказом № 430).

Заява про надання відпустки по догляду за дитиною до 6 років

Відпустку до 6 років надають з дати, яку працівник зазначив у заяві. Строк відпустки обмежується терміном (періодом), визначеним медичною довідкою. Строк дії довідки встановлюють індивідуально з урахуванням захворювання, його перебігу, ефективності протирецидивних та реабілітаційних заходів. Мінімальний строк дії довідки — 6 місяців, максимальний — рік.

Заява про продовження відпустки без збереження зарплати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку

Скачати зразок

Як «продовжити» декретну відпустку після відпустки для догляду за дитиною до 3-х років


Наказ про надання відпустки по догляду за дитиною до 6 років

Відпустку оформлюють наказом.

Наказ про продовження відпустки без збереження зарплати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку

Скачати зразок

Як «продовжити» декретну відпустку після відпустки для догляду за дитиною до 3-х років

Якщо дитина надалі потребує домашнього догляду, видають нову довідку. Роботодавець зобов’язаний продовжити відпустку за заявою працівника.

Відпустка по догляду за дитиною до 6 років у табелі обліку

У табелі обліку використання робочого часу відпустку до 6 років позначають буквеним кодом «ДД» або цифровим кодом «17» (Перелік умовних позначень (кодів) для обліку використання робочого часу, затверджений наказом Держстату від 05.12.2008 № 489).

Відомості про відпустку до 6 років вносять до особової картки П-2.

✑ УВАГА!


На час відпустки до 6 років за працівником зберігають місце роботи (посаду).

Роботодавець не має права вивести зі штатного розпису (за штат) посаду, що обіймає працівник, який перебуває у відпустці.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Оплата лікарняних в період воєнного стану», який відбудеться 6 червня. Спікер — керівник експертної групи «Експертус Кадри» Ольга Догадіна. У програмі — скільки може бути е-лікарняних поспіль, як з’ясувати: е-лікарняний первинний чи продовження попереднього, як оформити лікарняний з-за кордону. Також дізнаєтеся як оплачувати лікарняний суміснику, чи оплачувати лікарняний виконавцю робіт за ЦПД та як оплатити е-лікарняний, якщо працівник звільняється.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Оплата лікарняних в період воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді