Народні депутати підтримують законопроєкт про підвищення прожиткового мінімуму. Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує включити законопроєкт до порядку денного сесії.
Юлія Соколовська
Міністр соціальної політики України
На засіданні Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів народні депутати заслухали доповідь міністра соціальної політики Юлії Соколовської стосовно законопроєкту № 2720 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для підвищення прожиткового мінімуму». Ініціатор законопроєкту — Кабінет Міністрів України.
Основні зміни у законодавстві про працю у 2020 ➤
Законопроєкт пропонує встановлювати розмір посадових окладів залежно від його мінімального розміру, затвердженого законом про Державний бюджет України, а не від прожиткового мінімуму. Однак, ця норма стосуватиметься тільки певних категорій держслужбовців та суддів.
Чи підвищиться прожитковий мінімум у 2020 році до рівня фактичного мінімуму в Україні
Кабмін в законопроєкті також пропонує запровадити розрахункову одиницю для визначення розмірів адміністративних штрафів. Розмір самої розрахункової одиниці затверджуватимуть щорічно на законодавчому рівні.
Нагадаємо, що зараз адмінштрафи визначені у кількості неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, який складає 17 грн.
Народні депутати вирішили включити законопроєкт до порядку денного сесії. Тож, незабаром дізнаємось, скільки коштуватиме адміністративне порушення.
Галина Бєлікова
провідний консультант групи експертної підтримки Експертус Кадри
Взірцева колекція кадровика:
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.