КСУ повернув гарантії учасникам бойових дій

Позиція КСУ: держава не може в односторонньому порядку відмовитися від зобов’язання щодо соціального захисту осіб, які вже виконали свій обов’язок перед державою щодо захисту її суверенітету і територіальної цілісності.

КСУ повернув гарантії учасникам бойових дій

Які пільги мають учасники бойових дій ⇗⇗⇗

КСУ 27.02.2020 ухвалив Рішення № 3-р/2020 у справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення пункту 26 розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України (далі ― БК).

КСУ визнав такою, яка не відповідає Конституції України, норму БК, яка визначає, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551–ХІІ (далі — Закон № 3551) застосовують у порядку та розмірах, встановлених КМУ, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

КСУ підкреслив, що держава не може в односторонньому порядку відмовитися від зобов’язання щодо соціального захисту осіб, які вже виконали свій обов’язок перед державою щодо захисту її суверенітету і територіальної цілісності. Не виконуючи соціальні зобов’язання щодо ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Закону № 3551, держава підриває довіру до себе.

«Обмеження або скасування пільг для ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Закону № 3551, без рівноцінної їх заміни чи компенсації є порушенням зобов’язань держави щодо соціального захисту осіб, які захищали Вітчизну, та членів їхніх сімей. У разі зміни правового регулювання набуті вказаними особами пільги чи інші гарантії соціального захисту повинні бути збережені із забезпеченням можливості їх реалізації», — зазначено у Рішенні.

Положення, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення КСУ цього Рішення.

Рішення КСУ є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

За інформацією КСУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
196849

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді