Яким буде порядок видачі е-лікарняного — оприлюднено проект наказу МОЗ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
МОЗ планує, що е-лікарняні запустять вже з 1 травня 2021 року

Яким буде порядок видачі е-лікарняного — оприлюднено проект наказу МОЗ

СПО об’єднань профспілок оприлюднив для обговорення проект наказу МОЗ «Деякі питання формування та видачі медичних висновків про тимчасову непрацездатність», яким планує:

  • затвердити Порядок формування та видачі медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я (далі — Порядок видачі е-лікарняного);

  • затвердити Порядок здійснення Фондом соціального страхування України перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності;

  • визнати такими, що втратили чинність: наказ МОЗ «Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян» від 13.11.2001 № 455; наказ МОЗ «Про затвердження Положення про експертизу тимчасової непрацездатності» від 09.04.2008 № 189; наказ МОЗ «Про затвердження Положення про Єдиний електронний реєстр листків непрацездатності» від 28.10.2011 № 716.

Переглянути документи можна на сайті Профспілок.

Листок непрацездатності: від отримання до оплати

Порядок видачі медичних висновків про тимчасову непрацездатність (далі — е-лікарняний), буде обов’язковим для всіх закладів охорони здоров'я та фізичних осіб - підприємців, які в установленому законом порядку отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та здійснюють експертизу з тимчасової втрати працездатності.

Документ визначатиме механізм формування та видачі е-лікарняних, перелік відомостей, що вносять до реєстру та права доступу до них.

Зокрема, для встановлення факту тимчасової непрацездатності особа має бути зареєстрована та ідентифікована в Реєстрі пацієнтів в електронній системі охорони здоров’я.

Кожен е-лікарняний міститиме такі відомості:

  • номер запису в Реєстрі;
  • Посилання на запис про пацієнта в Реєстрі пацієнтів в електронній системі охорони здоров’я;
  • посилання на запис про тимчасово непрацездатну особу в Реєстрі;
  • посилання на запис про лікаря, який сформував та підписав медичний висновок у Реєстрі медичних працівників;
  • посилання на запис про суб’єкт господарювання в Реєстрі суб’єктів господарювання у сфері охорони здоров’я;
  • посилання на запис в Реєстрі медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я, на підставі якого здійснюється формування та видача медичного висновку;
  • дату та час формування і реєстрації медичного висновку в Реєстрі;
  • вид медичного висновку — «медичний висновок про тимчасову непрацездатність»;
  • суть висновку лікаря, що містить категорію медичного висновку:

«Захворювання або травма загального характеру»;

«Необхідність догляду за хворою дитиною»;

«Необхідність догляду за хворим членом сім’ї»;

«Необхідність догляду за дитиною у разі хвороби особи, яка доглядає за дитиною»;

«Внаслідок карантину»;

«Обсервація та самоізоляція під час дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2»;

«Переведення особи на легшу роботу»;

«Ортопедичне протезування»;

«Санаторно-курортне лікування»;

«Вагітність та пологи»;

  • відмітку про наявність алкогольного та/або наркотичного сп’яніння як причини виникнення тимчасової непрацездатності (за необхідності);
  • відмітку про зв’язок випадку непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта (за необхідності);
  • відмітку про порушення режиму лікування (за необхідності);
  • дату порушення режиму лікування (за умови внесення відомостей про відмітку порушення режиму лікування);
  • вид порушення режиму лікування (за умови внесення відомостей про відмітку про порушення режиму лікування» зі списку «відмова від огляду МСЕК, ЛКК», «відмова від госпіталізації», «не виконання рекомендацій лікаря», «самовільне залишення закладу охорони здоров’я», «навмисне заподіяння шкоди своєму здоров’ю або симуляція хвороби»);
  • відмітка про реєстрацію непрацездатності, що виникла за кордоном (за необхідності);
  • строк дії медичного висновку (дата початку періоду дії, дата завершення періоду дії);
  • посилання на запис в Реєстрі про попередній медичний висновок про тимчасову непрацездатність (за наявності).

Е-лікарняні вноситимуть до Реєстру на підставі медичних записів про медичний огляд, консультацій або лікування та медичних записів при виписці пацієнта зі стаціонару після експертизи тимчасової непрацездатності та за наявності рішення лікаря про факт тимчасової втрати працездатності.

Е-лікарняні формуватимуть лише для працездатних осіб з урахуванням вимог КЗпП.

За наявності у закладах охорони здоров’я технічної можливості формувати е-лікарняні та вносити їх до Реєстру, такий Порядок їх видачі може стати обов’язковим з 01 травня 2021 року.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Опановуємо уніфіковані форми документів за новим збірником від Державної архівної служби

Статті за темою

Усі статті за темою

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
38

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
188

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14720

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9736

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
142

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді