За недостовірне декларування позбавлятимуть волі

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
За умисне неподання декларації може загрожувати позбавлення волі до 2 років та позбавлення права обіймати певні посади до 3 років

За недостовірне декларування позбавлятимуть волі

15 квітня 2021 року ВР на позачерговому засіданні прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (законопроект від 27.01.2021 № 4651, далі — законопроект № 4651), зареєстрований Президентом України Зеленським В.О.

Як призначити на посаду в ОМС за результатами конкурсу

Мета законопроекту № 4651 — удосконалити положення законодавства, якими встановлена відповідальність за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Як звільняти посадових осіб місцевого самоврядування

Задля чого:

  • до числа корупційних злочинів віднесуть неподання декларації та внесення недостовірної інформації до неї, що унеможливить звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям, взяттям на поруки тощо;
  • позбавлятимуть волі строком до 2 років за умисне неподання декларації та внесення недостовірної інформації до неї на суму понад 2000 прожиткових мінімумів (4,2 млн грн);
  • зменшать мінімальну межу настання більш суворої кримінальної відповідальності. Зараз така відповідальність передбачена за недостовірні відомості в деклараціях на суму понад 4000 прожиткових мінімумів (8,4 млн грн). Після набрання чинності законопроектом № 4651 — 2000 прожиткових мінімумів (4,2 млн грн).

Якщо ВР проголосує за законопроект в цілому найближчим часом, застосувати його норми можна буде тільки до декларацій за 2021 рік. Їх посадовці подаватимуть вже наступного року.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами НАЗК

Опановуємо уніфіковані форми документів за новим збірником від Державної архівної служби

Статті за темою

Усі статті за темою

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
70

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
192

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14742

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9751

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
151

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді