У Державній службі з питань праці наголосили на необхідності запровадження дружніх до родин практик у сфері праці.
Додаткова відпустка на дітей: дороговказ для кадровика
Інспектори відомства надали роботодавцям перелік відповідних рекомендацій:
- Проаналізувати додержання законодавства та рівень підтримки працівників із сімейними обов’язками.
- Вживати заходів задля захисту працівників від дискримінації та створити умови, за яких працівники могли б безпечно та конфіденційно повідомляти про порушення.
- Сприяти навчанню працівників.
- За потреби — переглянути наявні положення трудових договорів. У пріоритеті має бути вільний вибір працівником часу та місця виконання роботи (якщо це можливо).
- Розглянути усі можливості підтримати батьків і матерів:
- додаткові оплачувані відпустки;
- компенсація вартості житла;
- допомога у разі евакуації;
- виплати на оздоровлення дітей;
- організація відпочинку дітей;
- надання матеріальної підтримки дітям (наприклад, оплата навчання дітей на навчальних курсах, у творчих студіях тощо);
- інформування працівників про роботу гуманітарних хабів, діяльність волонтерських організацій тощо (для цього варто співпрацювати з державним органам влади і органами місцевого самоврядування).
- Інформувати працівників про ризики торгівлі людьми та про значення задекларованої праці.
- Стежити за безпекою праці та дотримуватись правил охорони праці (зокрема, слід турбуватися про психосоціальну підтримку працівників).
У відомстві наголосили, що це не лише зміцнить впевненість працівників, а й, за рахунок цього, підвищить їхню продуктивність. Для кращої взаємодії роботодавцям слід використовувати соціальний діалог (консультації та співпраця між органами влади, працівниками та роботодавцями та їхніми представниками).
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.