Закон «Про запобігання корупції» передбачає, що подавати декларації як посадові та службові особи державних органів повинні також працівники військових адміністрацій (населених пунктів, а також районних, обласних військових адміністрацій), які здійснюють функції представників влади чи виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
Строки перевірки відповідальною особою (підрозділом) факту подання е-декларації
Проте у Національному агентстві з питань запобігання корупції уточнили, що декларувати свої статки мають і інші працівники військових адміністрацій. Йдеться про:
- державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, що перебувають у відпустці без збереження заробітної плати, простої, або з якими призупинено дію трудового договору, та які працевлаштовані у військовій адміністрації;
- особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, особи начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, поліцейські,відряджені до військової адміністрації;
- інші декларанти, які до працевлаштування чи відрядження у військову адміністрацію були і залишаються декларантами за іншими посадами.
У НАЗК уточнили, що особам, які одночасно обіймають дві посади, варто уточнити специфіку подання декларацій на порталі відомства.
Зауважте: у разі утворення військової адміністрації для здійснення повноважень відповідної ради (сільської, селищної, міської, районної чи обласної) депутати таких рад продовжують перебувати у статусі «депутата міської ради» і продовжують бути декларантами, навіть якщо не здійснюють своїх повноважень.
За матеріалами НАЗК