Бронювання — це тимчасова відстрочка від призову. В умовах воєнного стану військовозобов’язаних бронюють у порядку, що визначила постанову КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.2022 № 194 (далі — Постанова № 194).
Бронювання працівників під час війни: крок за кроком
Відстрочку від призову анулюють у таких випадках:
1) закінчення строку її дії;
2) завершення виконання або скасування завдання підприємству щодо задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, населення;
3) ліквідація органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації;
4) звільнення військовозобов’язаного (п. 4 Постанови № 194).
Коли звільняєте заброньованого працівника, не пізніше одного робочого дня з дати звільнення повідомте про це держорган, до якого зверталися з пропозицією щодо бронювання. Держорган повідомить про випадок у поданні до Мінекономіки, а міністерство за один день ухвалить відповідне рішення й надішле його копію держоргану та Міноборони.
Зокрема, Мінагрополітики, щоб анулювати бронь та відстрочку від призову, просить подавати не пізніше одного робочого дня з дати звільнення інформацію про працівників підприємств, установ, організацій аграрного комплексу, які були заброньовані за пропозиціями міністерства, із супровідним листом на e-mail: [email protected]. В темі листа необхідно вказати: звільнення працівника та назву підприємства.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри,
за матеріалами Мінагрополітики