ПФУ визначив чиї дані передавати в першу чергу та як подавати відомості й виправляти помилки.

ПФУ затвердив черговість подання відомостей про трудову діяльність працівників у постанові Правління ПФУ від 01.06.2022 № 8-3. Щоб ПФУ міг оперативно опрацювати інформацію про трудову діяльність за період до 2000 року, в першу чергу передаватимемо сканкопії документів працівників:
- яким залишилося два і менше років до пенсії за віком;
- які почали працювати до 01 липня 2000 року.
Чи можна на вебпортал ПФУ відправити фото трудової книжкиВідомості подаватимемо протягом п’яти років з дня, коли набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 № 1217-IX (далі — Закон № 1217), — до 10.06.2026.
Змін зазнав і Порядок подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи - підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, затверджений постановою Правління ПФУ від 12.03.2021 № 11-1 (далі — Порядок № 11-1). Серед новацій:
- відомості про трудову діяльність працівника подаватимемо через вебпортал ПФУ у вигляді xml-файлу;
- відомості до ПФУ зможе передати не лише працівник і роботодавець, а й уповноважена роботодавцем особа;
ПФУ визначив спосіб, у який можна виправити електронний запис, якщо виявили помилку про періоди після 01 липня 2000 року або створили неправильний чи неточний запис.
Дізнатися про всі зміни, виготовити сканкопії трудових книжок працівників за ілюстрованим алгоритмом, передати їх на верпортал ПФУ та пересвідчитися, що документи прийняли без зауважень, допоможе консультація керівника групи експертів Експертус Кадри Ольги Догадіної.
Юлія Видиборець, юрист із трудового права,
сертифікований експерт із військового обліку

До чого готуватись роботодавцю
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років