Відсьогодні діють нові правила, щоб передати скани трудових до ПФУ

ПФУ визначив чиї дані передавати в першу чергу та як подавати відомості й виправляти помилки.

Відсьогодні діють нові правила, щоб передати скани трудових до ПФУ

ПФУ затвердив черговість подання відомостей про трудову діяльність працівників у постанові Правління ПФУ від 01.06.2022 № 8-3. Щоб ПФУ міг оперативно опрацювати інформацію про трудову діяльність за період до 2000 року, в першу чергу передаватимемо сканкопії документів працівників:

  • яким залишилося два і менше років до пенсії за віком;
  • які почали працювати до 01 липня 2000 року.

Чи можна на вебпортал ПФУ відправити фото трудової книжки

Відомості подаватимемо протягом п’яти років з дня, коли набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 № 1217-IX (далі — Закон № 1217), — до 10.06.2026.

Змін зазнав і Порядок подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи - підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, затверджений постановою Правління ПФУ від 12.03.2021 № 11-1 (далі — Порядок № 11-1). Серед новацій:

  • відомості про трудову діяльність працівника подаватимемо через вебпортал ПФУ у вигляді xml-файлу;
  • відомості до ПФУ зможе передати не лише працівник і роботодавець, а й уповноважена роботодавцем особа;

ПФУ визначив спосіб, у який можна виправити електронний запис, якщо виявили помилку про періоди після 01 липня 2000 року або створили неправильний чи неточний запис.

Дізнатися про всі зміни, виготовити сканкопії трудових книжок працівників за ілюстрованим алгоритмом, передати їх на верпортал ПФУ та пересвідчитися, що документи прийняли без зауважень, допоможе консультація керівника групи експертів Експертус Кадри Ольги Догадіної.

Юлія Видиборець, юрист із трудового права,
сертифікований експерт із військового обліку

Відсьогодні діють нові правила, щоб передати скани трудових до ПФУ

До чого готуватись роботодавцю

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи буде пенсія, якщо немає стажу?

Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
55915

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
116389

Пенсійна реформа: які зміни плануються

Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
76241

Пенсія за віком у 2020 році

Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років
5531

Стаж, набутий за кордоном: чи зараховують для лікарняних, пенсії та допомоги з безробіття

Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.
8674

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді