Згідно із ст. 22 Кодексу законів про працю України, забороняється необґрунтована відмова в прийнятті на роботу, тобто відмова без будь-яких мотивів або з підстав, що не стосуються кваліфікації чи професійних якостей працівника.
Приймаємо на роботу: тест для кадровика
Особа, якій відмовили у прийнятті на роботу, має право вимагати у роботодавця письмово повідомити про причину відмови. При цьому причина відмови має відповідати ч. 1 ст. 22 КЗпП України, де йдеться про право вільного вибору серед кандидатів.
Під час укладення, зміни та припинення трудового договору не допускається будь-яке пряме або непряме обмеження трудових прав. Вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров’я працівника можуть встановлюватися законодавством.
Необґрунтована відмова в прийнятті на роботу може бути оскаржена в суді.
За інформацією
Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.