Гарантії при укладенні, зміні та припиненні трудового договору

Що робити, якщо відмовили у прийнятті на роботу

Гарантії при укладенні, зміні та припиненні трудового договору

Згідно із ст. 22 Кодексу законів про працю України, забороняється необґрунтована відмова в прийнятті на роботу, тобто відмова без будь-яких мотивів або з підстав, що не стосуються кваліфікації чи професійних якостей працівника.

Приймаємо на роботу: тест для кадровика

Особа, якій відмовили у прийнятті на роботу, має право вимагати у роботодавця письмово повідомити про причину відмови. При цьому причина відмови має відповідати ч. 1 ст. 22 КЗпП України, де йдеться про право вільного вибору серед кандидатів.

Під час укладення, зміни та припинення трудового договору не допускається будь-яке пряме або непряме обмеження трудових прав. Вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров’я працівника можуть встановлюватися законодавством.

Необґрунтована відмова в прийнятті на роботу може бути оскаржена в суді.

За інформацією 

Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

Зміни у бронюванні

Статті за темою

Усі статті за темою

Розраховуємо залишок відпусток наприкінці року

Для того щоб спланувати на майбутній рік графік відпусток, насамперед слід визначити залишок невикористаної відпустки за поточний, а можливо — і за попередні роки. Щоб не розгубитися в розрахунках користуйтеся довідкою про залишок відпустки. Що має містити довідка про залишок відпустки та як виглядає формула розрахунку днів відпустки — у статті.
13800

Звільнення вагітних жінок: коли можливо, а коли — ні

Кожен, хто хоч раз прочитав КЗпП, певен: якщо на робочому місці з’являється вагітна, звільнити її неможливо, а якщо можливо, то лише ліквідувавши підприємство. Трапляються навіть такі ситуації, коли вагітна пише заяву про звільнення за власним бажанням, а їй відмовляють, посилаючись на вимоги законодавства. Утім, існує реальна можливість у разі необхідності припинити трудові відносини з вагітною працівницею. Звісно, не за чиєюсь забаганкою, а лише тоді, коли це справді єдиний вихід із ситуації.
42475

Покроковий алгоритм при звільненні за прогул

Легким в оформленні звільнення працівника за прогул вважає лише той, хто ніколи його не проводив. Зі сторони здається, що достатньо скласти акт, визнати причину неявки на роботу не поважною і підготувати відповідний наказ. Однак, пам’ятайте, що проблеми можуть виникнути потім. Приміром, звільнений працівник подасть позов до суду і доведе, що ви припустилися процедурної помилки під час звільнення по статті за прогул. Щоб уникнути подібних неприємностей, потрібно не тільки мати загальну уяву про складові процедури, але й розуміти порядок оформлення звільнення за прогул без поважних причин. Тож дійте за алгоритмом від експертів Експертус Кадри.
142385

Повідомлення про прийняття працівника на роботу

Перед тим як допустити нового працівника до виконання обов’язків, подайте повідомлення в податкову про прийняття його на роботу. Скачайте шаблон та скористайтеся зразком і підказками від наших фахівців, щоб правильно заповнити бланк повідомлення.
146552

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді