
З 18 вересня Мінекономіки спільно з ООН Жінки розпочали втілення нацкампанії «Звісно, зможеш!», мета якої привернути увагу до проблеми гендерного розриву в оплаті праці між чоловіками і жінками.
Дискримінація на робочому місці та як їй запобігти: приклади з судової практики
У 2023 році Уряд ухвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та планує скоротити цей розрив з 18.6% до 13,6%.
За даними Держстату за 2021 рік різниця в оплаті праці між жінками та чоловіками в Україні становила 18,6%, а у 2015 цей розрив був 26%.
Сьогодні Україна є лідеркою за показником залучення жінок до професійних і технічних сфер.
В рамках стратегії уряд працює над змінами трудового законодавства (легалізацію надомної чи дистанційної роботи), впроваджує програми для підтримки жіночих бізнесів (гранти за програмою «Власна справа», гранти для ветеранок та дружин ветеранів, програма «Створюй»).
За інформацією Мінекономіки
Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
Робота з персональними даними працівників — невід’ємна складова роботи будь якого підприємства. Захист персональних даних працівників є важливим у сучасному управлінні персоналом. Враховуючи зростаючі вимоги до конфіденційності та безпеки даних, кожен роботодавець повинен забезпечити відповідне зберігання та обробку персональної інформації своїх співробітників. Як захистити персональні дані працівників, дотримуючись стандартів і процедур для уникнення правопорушень і забезпечення безпеки персональної інформації — у статті.
Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру та здійснює розрахунок середньосписочної чисельності працівників. Наш калькулятор середньооблікової кількості працівників допоможе обрахувати таку кількість за вибраний період часу.
У матеріалі дізнаєтесь коли потрібно повідомити про зміну облікових даних, який строк та форма повідомлення про зміну облікових даних 2025, а зразки від експертів допоможуть скласти повідомлення та супровідний лист.