
З 18 вересня Мінекономіки спільно з ООН Жінки розпочали втілення нацкампанії «Звісно, зможеш!», мета якої привернути увагу до проблеми гендерного розриву в оплаті праці між чоловіками і жінками.
Дискримінація на робочому місці та як їй запобігти: приклади з судової практики
У 2023 році Уряд ухвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та планує скоротити цей розрив з 18.6% до 13,6%.
За даними Держстату за 2021 рік різниця в оплаті праці між жінками та чоловіками в Україні становила 18,6%, а у 2015 цей розрив був 26%.
Сьогодні Україна є лідеркою за показником залучення жінок до професійних і технічних сфер.
В рамках стратегії уряд працює над змінами трудового законодавства (легалізацію надомної чи дистанційної роботи), впроваджує програми для підтримки жіночих бізнесів (гранти за програмою «Власна справа», гранти для ветеранок та дружин ветеранів, програма «Створюй»).
За інформацією Мінекономіки
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.