Україна планує скоротити гендерний розрив в оплаті праці до 2030 року

Який план дій

zp_chol_zin.jpg

З 18 вересня Мінекономіки  спільно з ООН Жінки розпочали втілення нацкампанії «Звісно, зможеш!», мета якої привернути увагу до проблеми гендерного розриву в оплаті праці між чоловіками і жінками.

Дискримінація на робочому місці та як їй запобігти: приклади з судової практики

У 2023 році Уряд ухвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та планує скоротити цей розрив  з 18.6% до 13,6%. 

За даними Держстату за 2021 рік різниця в оплаті праці між жінками та чоловіками в Україні становила 18,6%, а у 2015 цей розрив був 26%. 

Сьогодні Україна є лідеркою за показником залучення жінок до професійних і технічних сфер. 

В рамках стратегії уряд працює над змінами трудового законодавства (легалізацію надомної чи дистанційної роботи), впроваджує програми для підтримки жіночих бізнесів (гранти за програмою «Власна справа», гранти для ветеранок та дружин ветеранів, програма  «Створюй»).

За інформацією Мінекономіки

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
40969

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19169

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96775

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26012

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді