Відповідь
Повідомлення Державній фіскальній службі про прийняття працівника на роботу — важлива складова процесу укладення трудового договору, передбачена частиною 3 статті 24 Кодексу законів про працю України (КЗпП).
Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу затверджено постановою Кабміну від 17.06.2015 № 413. В ньому передбачено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу підписують керівник і головний бухгалтер, для кожного зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків. Відтак відповідальність за складання і подання повідомлення ДФС несуть посадові особи, які його підписали.
Повідомлення ДФС належить до компетенції бухгалтерської служби. Працівники кадрової служби, в свою чергу, мають своєчасно надавати копії наказів про прийняття на роботу до бухгалтерської служби.
Перед тим як допустити нового працівника до виконання обов’язків, подайте повідомлення в податкову про прийняття його на роботу. Скачайте шаблон та скористайтеся зразком і підказками від наших фахівців, щоб правильно заповнити бланк повідомлення.
Часом обставини складаються так, що новоприйнятий працівник не вийшов на роботу. В такому випадку необхідно повідомити ДПС про анулювання повідомлення про прийняття на роботу. В які строки це необхідно зробити? Чи передбачена відповідальність за неподання скасовуючого повідомлення про прийняття на роботу?
На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2023, роз’яснюємо у статті.
Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Тому відповідно до ст. 21 КЗпП ФОП мають укладати трудові договори з найманими працівниками
Працівника допускають до роботи лише після, зокрема ДФС про прийняття працівника на роботу. Під час заповнення повідомлення про прийняття на роботу з тих чи тих причин можна припуститися помилки. А чи можна та як її виправити?