Розмір декретної допомоги для жінок, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Врахуйте чотири ключові особливості від ФСС

pregnant_09_08.png

Відпустка з вагітності та пологів

Кожна працевлаштована жінка має право на отримання від Фонду соціального захисту України допомоги по вагітності та пологах у разі початку декретної відпустки. Розмір такої допомоги становить 100% середньої зарплати за весь період.

Є певні відмінності призначення допомоги по вагітності та пологах від ФСС діють для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

  • У загальних випадках тривалість оплачуваної Фондом відпустки по вагітності та пологах складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів), а електронний лікарняний створюється з 30 тижня вагітності.
  • У разі вагітності жінок, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тривалість листка непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами збільшується – для них лікарняний триває 180 календарних днів (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після пологів).
  • Такий лікарняний листок для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи видається на більш ранніх строках, з 27 тижня вагітності.
  • Розмір допомоги збільшується відповідно – Фонд оплачує допомогу за кожен день перебування у такій відпустці. Виплата допомоги у пільгових розмірах при цьому компенсується за кошти держбюджету.
  • У випадку передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді, у разі декретної відпустки тривалістю 126 днів, додатково до основного видається листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 14 календарних днів. Проте такий лікарняний листок не видається додаткового до листка непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами тривалістю 180 днів.

За матеріалами Урядового порталу

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про вихід на роботу у зв’язку із закінченням відпустки по догляду за дитиною до трьох років: зразок

Вихід працівниці на роботу після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформлювати наказом роботодавця необов’язково, але іноді доцільно.
137564

Звільнення за власним бажанням під час відпустки для догляду за дитиною

Звільнення під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років хоч і є досить популярним на сьогодні, однак викликає низку питань. Як правильно оформити звільнення під час декретної відпустки? Чи можуть звільнити вагітну? У чому особливості звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною? Чи можливе звільнення за угодою сторін під час декретної відпустки? Відповідь на ці та інші питання — знайдіть у статті
46268

Заява про переривання декретної відпустки

Заява про вихід з декретної відпустки — це офіційний документ, який працівниця подає роботодавцю для переривання декретної відпустки та повернення на роботу. Що має містити зразок заяви про вихід з декретної відпустки? Коли та ким подається зразок заяви про вихід з декретної відпустки достроково? Де знайти зразок заяви про переривання відпустки для догляду за дитиною? Відповіді на ці питання та зразок заяви про вихід на роботу з декретної відпустки — у статті.
91034

Як «продовжити» декретну відпустку після відпустки для догляду за дитиною до 3-х років

Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачає можливість оформити відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною після закінчення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
50316

Зразок заяви про вихід на роботу з декретної відпустки

Про вихід на роботу після закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку жінка або особа, яка фактично доглядала дитину, повідомляє роботодавцю, зокрема у вигляді заяви про переривання декретної відпустки
37683

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді