Переривання відпустки по догляду за дитиною та повторне отримання

Допоки дитині не виповниться три роки, працівниця перебуває у декретній відпустці. Жінка може перервати відпустку по догляду за дитиною та вийти на роботу на умовах повного робочого дня. Якщо після деякого часу жінка знову захоче поновити декретну відпустку, чи можливо буде це зробити?

Зразок наказу про вихід з декретної відпустки достроково

У період допоки дитині не виповниться три роки, працівниця може неодноразового припинити та поновити відпустку.

Частиною третьою статті 179 Кодексу законів про працю України (КЗпП) відпустка для догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку надається за бажанням жінки, або осіб вказаних в сьомій частині згаданої статті КЗпП, частково чи повністю на підставі заяви у межах встановленого строку. Оформлення здійснюється розпорядженням чи наказом власника або уповноваженої особи чи установи.

Відпустку можна надавати протягом всього періоду дії відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років.

Переривання декретної відпустки можливе в межах строку її дії в будь-який час жінкою чи особою, яка вказана в 7 ч. ст. 179 КЗпП. Для повторного надання відпустки потрібно написати заяву про її надання. Більш того, припинення та поновлення може повторюватися необмежену кількість разів при виникненні необхідності до моменту, коли дитині виповниться три роки.

Протягом періоду переривання декрету виплати допомоги по догляду за дитиною не здійснюються.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді