(фото — https://minre.gov.ua/)
Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук заявила, що з 2 серпня вже вдалося вивезти до безпечних місць близько 4 тисяч мешканців Донеччини, серед яких орієнтовно 800 дітей. Однак, на території області залишається значна кількість громадян.
Проведення опалювального сезону в регіоні через зруйновану критичну інфраструктуру вкрай ускладнене. Для мешканців Донеччини, серед яких десятки тисяч дітей, найкращій вихід – своєчасна евакуація.
«Держава бере на себе обов’язок подбати про всіх, хто виїжджає, та гарантує безпечну евакуацію, – зазначила Ірина Верещук. – Обов'язкова евакуація з Донецької області здійснюється вперше, і вона поки що єдина. Але наші прогнози і наш аналіз вказує на те, що вона триватиме і в інших регіонах. Ми бачимо зараз погіршення ситуації. А з початком осінньо-зимового опалювального періоду ситуація точно погіршиться, а надання тепла через тепломережі буде значно ускладнене».
За словами віцепрем’єр-міністра, цілями ворожих атак можуть бути об'єкти теплонергетики. Зокрема, частина міст і селищ у Запорізькій, Херсонській, Харківській областях може залишитись без опалення та електроенергії.
Щоб безкоштовно виїхати з Донецької області до безпечного регіону, необхідно залишити заявку за телефоном (098) 890-33-18 або 1548, дістатися до місця збору, звідки буде йти евакуація.
Нагадаємо, що рішення про обов’язкову евакуацію ухвалив КМУ розпорядженням «Про проведення обов’язкової евакуації населення Донецької області» від 02.08.2022 № 679-р (далі — Розпорядження № 679). Евакуацію на підприємстві слід організовувати, керуючись Порядком проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, затвердженим постановою КМУ від 30.10.2013 № 841.
Алгоритм, як організувати евакуацію на підприємстві та які гарантії забезпечити працівникам при евакуації, роз’яснила в консультації для експертно-правової системи Експертус Кадри Ольга Догадіна, керівник групи експертів із кадрових питань.
За матеріалами Мінреінтеграції та Українська правда