З 19 липня 2022 року стаття 102-1 КЗпП вже не містить норму, за якою умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій визначає КМУ. Її скасував Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 № 2352-ІХ (далі — Закон № 2352). Однак, ця стаття КЗпП має назву «Оплата праці за сумісництвом», тобто вона визначає, як оплачують роботу за сумісництвом. Мінекономіки у коментарі до Закону № 2352 зазначало, що виходячи зі змісту частини другої статті 21 КЗпП, обмеження щодо сумісництва можуть передбачатися законодавством, колективним договором або угодою сторін.
Як врахувати обмеження на сумісництво
СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проєкт постанови КМУ «Деякі питання роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ та організацій». Розробник постанови — Мінекономіки.
Проєкт передбачає визнати такими, що втратять чинність, зокрема:
- постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 (далі — Постанова № 245);
- наказ Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 28.06.1993 № 43.
Тож, коли визначаємо правомірність роботи за сумісництвом на державному підприємстві, керуймося постановою № 245, допоки КМУ не приведе нормативно-правові акти у відповідність й не скасує її.
За матеріалами ФПСУ