Затверджено Порядок поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди, її окремих положень

Роботодавців визначать за основним видом їх економічної діяльності

deal.jpg

КМУ затвердив Порядок поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди, окремих її положень (далі — Порядок) постановою від 13.09.2022 № 1022 (далі — Постанова КМУ № 1022).

Як укласти колективний договір

Порядок визначає процедуру, за якою дію галузевої (міжгалузевої) угоди (далі — угода), окремих її положень поширюватимуть на роботодавців, що провадять свою діяльність у відповідній галузі.

Мінекономіки прийме рішення поширити угоду, її окремі положення на всіх роботодавців у разі:

  • якщо отримає відповідне спільне звернення від суб’єктів сторін угоди;
  • якщо угоду уклали центральний орган виконавчої влади та репрезентативні суб’єкти сторін/сторони (у разі укладення угоди на двосторонній основі) відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII (далі — Закон № 3356);
  • якщо угода зареєстрована без зауважень реєструючим органом.

Угода або окремі її положення будуть обов’язковими для роботодавців, на яких поширили її дію.

Роботодавців, на яких поширюватимуть дію угоди чи окремих її положень, визначатимуть за основним видом їх економічної діяльності.

Порядок визначає, що дію угоди поширюватимуть у разі, коли у сфері дії її сторін перебуває 60 і більше відсотків середньооблікової кількості штатних працівників за відповідним видом/видами економічної діяльності.

На роботодавців, у яких кількість працівників не перевищує 10 осіб, дію угоди не поширюватимуть.

На підприємства, установи, організації державної та комунальної форми власності дію угоди чи окремих її положень можуть поширити тільки за згодою органів, до сфери управління яких вони належать.

Відповідні зміни внесли до постанови КМУ «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів» від 13.02.2013 № 115.

Постанова КМУ № 1022 набуде чинності через 120 к. дн. після того, як воєнний стан припинять або скасують. Порядок застосовуватимуть до угод, які укладуть або до яких внесуть зміни після того, як почне діяти Постанова КМУ № 1022.

Нагадаємо, що з 27 травня 2022 року діє Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників» від 12.05.2022 р. № 2253-IX, що вніс зміни до Закону № 3356 та передбачив умови, за яких дію угоди, її окремих положень Мінекономіки може поширити на всіх роботодавців. Раніше дію угод поширювали тільки їх підписантів.

Для реалізації цієї норми Кабмін й затвердив Постанову КМУ № 1022.

За матеріалами Урядового порталу

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
116

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
231

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
247

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15046

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10277

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді