Що робити у разі втрати військового квитка

Експерти роз’яснили, кому повідомляти та як отримати новий

viyskovuy_kvytok_30_06.JPG

 

Формуємо картотеку військовозобов’язаних та призовників

Військовий квиток — документ, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов’язаного, резервіста) та визначає належність його власника до виконання військового обов’язку (п. 1 Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу, затвердженого Указом Президента від 30.12.2016 № 582/2016; далі Указ № 582). Військовий квиток офіцера запасу — документ, що визначає належність його власника до офіцерського складу запасу та виконання ним військового обов’язку (п. 1 Положення про військовий квиток офіцера запасу, затвердженого Указом № 582).

Повторно військовий квиток працівник може отримати у випадках:

  • непридатності для дальшого користування;
  • знищення під час стихійного лиха;
  • втрати або викрадення;
  • зміни прізвища, імені та по батькові.

Про втрату військового квитка військовозобов’язаний/резервіст зобов’язаний невідкладно повідомити керівнику територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК).

Щоб отримати новий військовий квиток працівник звертається із заявою до ТЦК. Рішення видати військовий квиток повторно ухвалює керівник ТЦК.

Військовослужбовці (військовозобов’язані, резервісти) зобов’язані надійно зберігати військові квитки, стежити за своєчасним і точним внесенням до них змін. За зіпсуття або недбале зберігання військового квитка, яке спричинило його втрату, військовозобов’язаний/резервіст несе адміністративну відповідальність за статтею 211 КпАП. В особливий період, який наразі триває в України, керівник ТЦК може накласти штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1 700 грн).

Сергій Кучинський,
офіцер відділення військового обліку і бронювання Дніпровського РТЦК та СП, Київ

Юлія Видиборець,
юрист із трудового права, сертифікований експерт із військового обліку

 

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

План роботи з військового обліку на 2025 рік

Робота з військового обліку є важливим аспектом діяльності будь-якого підприємства, особливо в умовах мобілізаційної готовності. Створення детального плану допоможе систематизувати всі процеси, забезпечити точність даних та своєчасне виконання всіх необхідних заходів. Як скласти план роботи з військового обліку на 2025 рік зразок — у статті.
449

Відповідальний за військовий облік: кого призначати

Військовий облік на підприємстві здійснюється відповідальною посадовою особою. Як призначати відповідального за ведення військового обліку на підприємстві, в установі, організації? Відповідь знайдете у статті.
57496

Посадова інструкція інспектора з військового обліку

Необхідно скласти посадову інструкцію відповідального за військовий облік на підприємстві, але не знаєте з чого почати? Ми підготували для вас зразок посадової інструкції відповідального за військовий облік. Залишилось тільки скачати.
61404

Бронювання працівників на підприємстві під час воєнного стану

Під час воєнного стану порядок бронювання військовозобов’язаних передбачає два абсолютно різних механізми. У фокусі цієї статті відповіді на наступні питання: як забронювати працівника на період мобілізації, хто може забронювати працівника, чи можна забронювати мобілізованого працівника?
283178

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді