Переведення на іншу посаду під час випробування

Може трапитися, що під час випробного строку необхідно перевести працівника на іншу посаду. Як у такому разі бути з випробуванням — продовжувати попередній строк чи встановлювати новий?

При укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається (ч. 1 ст. 26 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).

Як бачимо, КЗпП дозволяє встановити випробування лише при прийнятті на роботу. Оскільки трудовий договір з працівником вже укладено і йдеться лише про зміну умов договору в частині посади, то встановлення випробування за новою посадою кваліфікуватиметься як порушення законодавства про працю. Відповідати за це порушення доведеться і посадовій особі, і організації.

Переведення на іншу посаду під час випробуванняДізнайтеся, чи потрібно скасовувати режим неповного робочого часу при переведенні на іншу посаду

Посадову особу, винну у вчиненні порушення, може бути притягнуто до адміністративної відповідальності (штраф у розмірі від 30 до 100 нмдг), а на організацію чекатимуть штрафні санкції у розмірі мінімальної заробітної плати.

Продовження строку випробування на новій посаді — порушення законодавства про працю

Якщо зміни до трудового договору та наказ про переведення на іншу посаду міститимуть застереження про те, що випробування продовжує свій перебіг на новій посаді до закінчення, приміром, 3-місячного строку це кваліфікуватиметься як порушення законодавства про працю. Адже сторони при укладенні трудового договору дійшли згоди про випробування для перевірки відповідності працівника саме тій роботі, яка доручалася працівникові при прийнятті на роботу. Тож відсутні підстави поширювати цю умову трудового договору на трудові відносини за іншою посадою.

Переведення на іншу посаду під час випробування Читайте також: Допомога по тимчасовій непрацездатності при переведенні на нижчеоплачувану роботу

Навіть пропозиція роботодавця щодо переведення на іншу посаду має грунтуватися на попередній оцінці професійних якостей працівника. Власне, така оцінка і дає підстави пропонувати працівнику іншу роботу. Отже, пропозиція роботодавця про переведення означає впевненість у здатності працівника виконувати роботу за посадою, що пропонується.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

зміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді