Алгоритм проведення атестації працівників підприємства залежить від того, чи укладено на підприємстві колективний договір. Якщо колективний договір все ж таки є, його норми щодо атестації працівників мають бути продубльовані у Положенні про проведення атестації працівників.
Якщо працівник має право на пенсію на пільгових умовах, до трудової книжки кадровик обов’язково має внести запис про атестацію робочого місця — на підтвердження цього права. Скачайте зразок наказу про проведення атестації робочих місць за вимогами ДСТУ 4163:2020
Система «Експертус Кадри» пропонує рішення професійних питань у зручній та доступній кожному формі. Тепер ви можете спробувати скористатися системою і відчути всі її переваги
Атестація працівників — одна зі складових роботи кадровика, яка допомагає керівнику прийняти рішення щодо удосконалення чи звільнення підлеглих. А чи усі категорії працівників можна атестувати? Розберімося.
Для того щоб оцінити професійну кваліфікацію працівників та її відповідність виконуваній працівником роботі, працедавець може проводити атестацію працівників. Від результатів атестації залежить подальша діяльність працівника на підприємстві.
Наказом про проведення атестації працівників роботодавець приймає рішення про строки проведення атестації, затверджує склад атестаційної комісії і графік проведення атестації.
Лікар-терапевт має сертифікат лікаря-спеціаліста, термін дії якого закінчився у червні 2015 року. З вересня 2014 року до початку березня 2016 року лікар перебувала у відпустці для догляду за дитиною. Повернувшись до роботи, лікар подала заяву на атестацію. Чи подовжується термін дії сертифіката на період перебування у відпустці для догляду за дитиною, і чи має право керівництво закладу направити лікаря на передатестаційний цикл із подальшою атестацією для отримання кваліфікаційної категорії?
Консультують Сергій Кубанський, заступник голови Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я, та Юлія Видиборець, головний експерт журналу «Кадровик-01»
Як організувати процедуру атестації працівників? Коли вона проводиться? Чи варто обирати «об’єкт» і перевіряти лише «для потреби»? З метою успішного вирішення таких питань доцільно скористатися покроковим алгоритмом, розробленим провідним експертом журналу «Кадровик-01».