Порушення трудових прав працівників закладів охорони здоров’я

Голова Профспілки працівників охорони здоров’я України в листі від 18.09.2014 № 01-230 звернувся до Президента України Порошенка П. О. з проханням забезпечити дотримання трудових прав працівників закладів та установ охорони здоров’я

Занепокоєння працівників охорони здоров’я України викликане дорученням Прем’єр-міністра України від 15.08.2014 р. № 29526/7/1-14, затвердженим на виконання Закону України від 31.07.2014 № 1622-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (далі – Закон), щодо оптимізації штатної чисельності працівників закладів охорони здоров’я, надання відпусток без збереження заробітної плати на визначений керівниками термін, встановлення режиму роботи на умовах неповного робочого часу, зменшення або скасування стимулюючих виплат та підвищень посадових окладів, зменшення розмірів надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах, без попередження працівників.

Згідно з пунктом 66 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 31.07.2014 № 1622-VII право вживати таких заходів надано лише керівникам центральних органів виконавчої влади, які здійснюють контроль та нагляд у відповідних галузях і сферах, та центральним органам виконавчої влади, функції яких можуть здійснювати відповідні міністерства.

Статтею 17 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» визначено, що до центральних органів виконавчої влади, які виконують функції з контролю та нагляду у відповідних галузях і сферах, належать інспекції, з надання адміністративних послуг – служби, з управління об'єктами державної власності – агентства.

Під час прийняття Закону, завдяки вимогам громадськості, народних депутатів України та галузевих профспілок працівників бюджетної сфери, не були схвалені норми щодо звуження трудових прав працівників закладів та установ бюджетної сфери.

На початку серпня п. р. представниками Мінсоцполітики, Мінфіну, МОЗ було проведено консультації з головами профспілкових організацій працівників бюджетної сфери, де підтверджено, що норми пункту 66 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» не поширюються на комунальні заклади охорони здоров’я і застосовуються виключно для працівників центральних органів виконавчої влади, про що було повідомлено профспілкові організації охорони здоров’я.

Проте керівники центральних та місцевих органів виконавчої влади доводять до керівників закладів охорони здоров’я, які належать до сфери їх управління, завдання щодо реалізації перелічених заходів.

В умовах проведення антитерористичної операції медичні працівники працюють у дуже напруженому режимі, з величезним перевантаженням через недостатність медичного персоналу, самовіддано надаючи медичну допомогу пораненим військовим та постраждалим мешканцям Луганської та Донецької областей. У лікарнях перебувають тисячі поранених із цих регіонів, більшість з яких у важкому стані.

Таким чином, доручення Уряду про вжиття територіальними державними адміністраціями вище перелічених заходів Профспілка працівників охорони здоров’я України вважає такими, що не відповідають нормам Конституції України, Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» та іншим законам і постановам Кабінету Міністрів України.

Тому в листі просять забезпечити дотримання трудових прав працівників закладів та установ охорони здоров’я та надати відповідні доручення територіальним державним адміністраціям щодо скасування зобов’язань про запровадження заходів, які призведуть до порушення прав працівників закладів охорони здоров’я.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на святковий Вебінар до Дня кадровика, який відбудеться 26 квітня. Спікери: Ірина Житкова, Ірина Матійко, Ольга Догадіна, Олена Петровська, а також Юлія Видиборець з інформацією про новий мобілізаційний закон — головні зміни. Ще у програмі — накопичення щорічної відпустки мобілізованому, оплата лікарняного суміснику, виплата лікарняного по вагітності та пологах при ускладнених пологах, обчислення спеціального стажу медикам. Також експерти розкажуть про альтернативні способи обміну кадровими документами під час воєнного стану, як вивести на роботу працівників, звільнених зі строкової військової служби та дадуть відповіді на гарячі питання персонального військового обліку

Щоб переглянути святковий вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар до дня кадровика

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
188

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
9160

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
4347

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
346

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
2201

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді