КМУ змінив пропорції розподілу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 675» від 18.02.2016 № 85, якою перерозподілив єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 675» від 18.02.2016 № 85, якою перерозподілив єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок), що сплачується платниками, зазначеними у пунктах 1 (крім абз. 7), 4 і 5 частини першої статті 4, абзаці третьому частини першої статті 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464), розподіляється на:

  • загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття — 7,1767%;
  • загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності — 7,726%;
  • загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності — 6,5397%;
  • загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) — 78,5576%.

Сума єдиного внеску, що сплачується платниками, зазначеними в абзаці сьомому пункту 1 частини першої статті 4 Закону № 2464, за військовослужбовців (окрім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, розподіляється на:

  • загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття — 2,7488%;
  • загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) — 97,2512%.

 

Підготувала Ольга Савченко,

експерт Експертус Кадри

Письмові комунікації для кадровика

Статті за темою

Усі статті за темою

Що входить до страхового стажу?

Під час війни трудове законодавство зазнає чималих змін. У результаті перед роботодавцями та працівниками постає питання: як зараховується стаж і як він впливає на нарахування пенсії?
55601

Графік відпусток: бланк та зразок оформлення

Бланк графіку відпусток — це документ, який дозволяє організації планувати і контролювати відпустки працівників протягом року. Щоб дізнатися, що передбачає графік відпусток (рекомендована форма), читайте цю статтю.
62282

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1316

Різниця між дистанційною та надомною роботою та правила її оформлення

Надомна та дистанційна робота 2024 року не втрачає своєї актуальності через дію воєнного стану в країні. Щоб легко орієнтуватися надомна чи дистанційна робота та оформляти їх правильно, дізнайтеся, що спільного мають ці два види віддаленої роботи та чим саме вони відрізняються.
4839

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді