Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці»
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці».
Як повідомила Міністр соціальної політики Людмила Денісова, спрощено механізм видачі ваучерів на навчання громадян віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років. Крім того, затверджено перелік професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер.
«Отримати ваучер на навчання таким громадянам тепер стане простіше. Зокрема, скасовується необхідність подання до центру зайнятості довідки про підтвердження страхового стажу. Інформацію про стаж регіональні центри зайнятості братимуть із бази даних обміну інформацією між Пенсійним фондом України та Державною службою зайнятості», — зазначила Міністр.
Важливою складовою ухваленої Постанови є включення до переліку професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації для навчання за якими може бути виданий ваучер, традиційно жіночих професій — «сестринська справа», «соціальна робота». Як наголосила Людмила Денісова, ця норма є особливо значущою з огляду на подій, що відбуваються на Сході країни.
Перелік навчальних закладів, які проводять навчання за ваучерами, буде постійно оновлюватися на офіційному сайті Міністерства освіти України.
Із початку впровадження відповідної програми (з квітня 2013 р. по липень 2014 р.) ваучери на навчання отримали 23,7 тис. осіб, з них 7,2 тис. вже проходять навчання.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.