Міністерство охорони здоров’я України розробило порядок укладення контракту з керівниками закладів охорони здоров’я

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я та Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я» (далі — Проект)

Метою законопроекту є забезпечення громадян доступною якісною медичною допомогою та створення дієвого механізму контролю з боку МОЗ України за комплексним виконанням, зокрема, на регіональному рівні, державної політики у сфері охорони здоров’я України, утворення цільної системи охорони здоров’я.

Проектом пропонується затвердити Порядок укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я.

Контракт з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я укладається керівником органу, до сфери управління якого він належить. Також контракт укладається або переукладається з раніше призначеним на посаду керівником закладу охорони здоров’я. У разі відмови органу управління майном укласти контракт з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я, трудовий договір розривається на підставі пункту 2 статті 36 Кодексу законів про працю України.

Тривалість відпустки керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я не може бути меншою, ніж передбачено законодавством.

Контракт набуває чинності з моменту його підписання сторонами, якщо інше не передбачено умовами контракту, і може бути змінений тільки за угодою сторін у письмовій формі.

Контракт є підставою для видання наказу (розпорядження) про призначення керівника на посаду (наймання на роботу) з дня, встановленого за угодою сторін у контракті.

У такому контракті передбачаються строки його дії, вимоги до збереження державного або комунального майна, права, обов’язки та відповідальність сторін (у тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці (виконання робіт), умови розірвання контракту, соціально-побутові та інші умови, необхідні для виконання прийнятих на себе зобов’язань, включаючи обов’язкове підвищення кваліфікації або перепідготовку протягом терміну дії контракту (але не рідше одного разу на п’ять років).

Контракт з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я може бути розірваний на підставах, установлених чинним законодавством, а також передбачених у контракті.

При цьому розірвання контракту з ініціативи органу управління майном або керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я повинно провадиться з урахуванням гарантій, встановлених чинним законодавством.

При розірванні контракту на підставах, встановлених у контракті, але не передбачених чинним законодавством, звільнення провадиться згідно з пунктом 8 статті 36 Кодексу законів про працю України, про що робиться відповідний запис у трудовій книжці керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я. За 2 місяці до закінчення строку дії контракту він може бути за угодою сторін продовжений або укладений на новий чи інший строк.

На керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, який уклав контракт відповідно до цього Порядку укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я, повністю поширюються пільги та компенсації, встановлені чинним законодавством.

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
100

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
207

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
237

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14981

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10140

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді