Держслужба України з питань праці оприлюднила проект наказу Мінсоцполітики «Про затвердження Порядку здійснення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці та правильністю застосування списків на пільгове пенсійне забезпечення» (далі — проект Порядок).
Проектом Порядку визначено майбутню процедуру здійснення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі — атестація) та правильністю застосування списків № 1 та № 2 на пільгове пенсійне забезпечення (далі — Списки) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від їх форм власності, виду діяльності, господарювання, та у фізичних осіб, які використовують найману працю.
Право на проведення перевірок матимуть посадові особи Держпраці та її територіальних органів, посадовими інструкціями яких передбачено повноваження державного інспектора з питань праці.
Перед початком перевірки інспектор повинен буде пред’явити роботодавцю службове посвідчення та надати копію доручення на її проведення.
Вимога інспектора про надання роботодавцем для ознайомлення документів та/або їх копій чи витягів з документів, доступу до приміщень організації робочого місця подаватиметься у письмовій формі та буде обов’язковою для виконання роботодавцем.
Для оцінки якості проведення атестації робочих місць за умовами праці інспектор перевірятиме відповідність її проведення вимогам законодавства, чинного на момент атестації.
Для оцінки правильності застосування роботодавцями Списків № 1 і № 2 інспектор праці перевірятиме:
- відповідність внесених записів про найменування професій і посад у документах кадрового обліку та трудових книжках працівників Класифікатору професій та Списків № 1 та № 2 (чинних на момент проведення атестації);
- наявність у переліку робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад усіх категорій працівників, яким за результатом атестації підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах;
- відповідність робіт, виконуваних працівниками, яким за результатом атестації підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах, роботам, зазначеним у довідниках кваліфікаційних характеристик професій та посад працівників.
При наявності порушень інспектор праці аналізуватиме матеріали перевірки, вноситиме припис та вживатиме заходів щодо притягнення винної в допущенні порушень посадової особи до відповідальності.
Якщо перевірку проведено за заявою роботодавця, його не притягнуть до відповідальності. Також роботодавця не притягнуть до відповідальності якщо він виконає вимоги припису у встановлений термін.
За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області
Аби якісно провести атестацію робочих місць за умовами праці, скористайтесь рекомендаціями експертів журналу "Кадровик-01"
- Атестація робочих місць за умовами праці на недержавному підприємстві
- Атестація робочих місць за умовами праці: яку Гігієнічну класифікацію використовувати
- Які документи при прийнятті на роботу має надати електрогазозварник
- Атестація робочих місць — обов’язок інженера з охорони праці чи інспектора з кадрів?