Чергові вимоги МВФ щодо пенсійної реформи: чого чекати громадянам України

Для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом Україні потрібно підвищити пенсійний вік, скоротити кількість держслужбовців і бюджетників, скасувати «спрощенку» і відкрити земельний ринок.

Як повідомляє «Економічна правда», остання версія меморандуму про співпрацю України з МВФ передбачає поступове підвищення пенсійного віку: для чоловіків — на 4 місяці щороку, починаючи з липня 2017 року, для жінок — на 6 місяців після 2021 року, до тих пір, поки для обох пенсійний вік не досягне 63 років — в 2027 році.

Також передбачається підвищення робочого стажу до 25 років з січня 2017 року з введенням мінімального страхового стажу на рівні 16 років. Зараз необхідний робочий стаж становить 15 років з поступовим його підвищенням на рік до тих пір, поки він не досягне 35 років в 2036 році.

Утім, в інтерв’ю «5 каналу» Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко зауважив: «У нас немає ніяких відкритих і чітко зафіксованих зобов’язань підвищувати пенсійний вік. Цього немає ні в Меморандумі з МВФ, ні в наших зобов’язаннях перед іншими інституціями. І хочу вам сказати, я переконаний, що нинішній Уряд і нинішня влада не зроблять жодних кроків по підвищенню пенсійного віку».

Натомість Міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що на сьогодні остаточного варіанту пенсійної реформи немає. У Міністерстві соціальної політики працює робоча група, яка обговорює різні принципи пенсійної реформи, де й дискутуються усі деталі.

Тож, чекатимемо законопроекту про пенсійну реформу в Україні, який розставить всі крапки над «і».

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123494

Призначення пенсії в умовах воєнного стану

Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
629

Чи буде пенсія, якщо немає стажу?

Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
56885

Пенсійна реформа: які зміни плануються

Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
76745

Пенсія за віком у 2020 році

Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років
5965

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді