Прагнете зробити колегам-жінкам подарунок до свята 8 березня, що справді запам’ятається? Не покладайтеся на чоловіків у виборі презенту. Вони навіть не уявляють, що сподобається жінці.
Ми допоможемо добрати правильний подарунок. Більшість компаній, обравши колись формат привітання і тип подарунка, повторюють їх із року в рік. Який подарунок припаде до душі усім працівницям?
Лайфхаки для керівника і менеджера з персоналу:
- Не ігноруйте свято. Майже 60% працівниць ображаються, якщо компанія не вітає їх з 8 Березня. А ображені працівники — нелояльні.
- Добирайте подарунок. Не ставтеся до цього байдуже. Лише 19% жінок задоволені тим, як компанія вітає їх зі святом. Незадоволені працівники працюють гірше і частіше шукають нову роботу.
- Не покладайтеся на думку чоловіків. Третина з них не уявляють, які подарунки до вподоби жінкам. А значення деяких знаків уваги взагалі перебільшують.
- Обирайте для співробітниць подарунки, яких вони справді жадають.
Чого ж жадають жінки на 8 березня?
Більшість жінок зрадіє подарунковому сертифікату магазину парфумерії чи салону краси.
Квіти і цукерки 8 Березня — це неодмінна складова привітання, а не привітання цілковито.
Хороші варіанти презентів — квитки до театру, фотосесія, виклик перукаря до офісу (зачіски, звісно, за рахунок роботодавця).
Порадують найчарівнішу половину людства 8 Березня 2017 року (можливо, востаннє, якщо згадати резонансні ініціативи щодо скасування свята) святково прикрашений офіс, святкове чаювання із солодощами, емоційне привітання від керівництва, електронна анімаційна листівка, зроблена колегами-чоловіками. Але все це — на додачу до основного подарунка. Бо ми того варті…
Роботодавець повинен роз’яснити працівнику його права і обов’язки, забезпечити необхідними для роботи засобами (ст. 29 КЗпП). Як це зробити? Скеровує інший нормативний акт: обов’язки, права та відповідальність працівників закріплюють в посадових та робочих інструкціях. Вас можуть притягнути до відповідальності за їх відсутність. Адже суд кваліфікує це як порушення законодавства про працю.
Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по класифікатору професій, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.