Суд звільнив від відповідальності за неповідомлення ДФС роботодавця, який визнав вину і пояснив причини правопорушення

Якщо вас притягають до відповідальності за неповідомлення ДФС, що сталось через організаційні причини, варто боротися. Цю тезу ілюструє повчальне рішення Нікопольського суду, ухвалене в січні 2017 року.

Головне управління Державної служби з питань праці у Дніпропетровській області передало до суду протокол про притягнення до адміністративної відповідальності головного лікаря Нікопольської дитячої міської лікарні за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП.

За інформацією Пенсійного фонду у серпні-вересні 2016 у звітності по єдиному внеску відображені дані про початок трудової діяльності 7 працівників, але відсутнє повідомлення Державної фіскальної служби України про прийняття на роботу.

Перевірка Держпраці встановила, що дійсно у серпні-вересні 2016 року на роботу в Нікопольську дитячу лікарню прийнято 7 працівників, але про це роботодавець не повідомив ДФС, що свідчить про невиконання вимоги ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України. Ураховуючи, що порушення не усунуте на момент проведення перевірки, воно є довготривалим.

Головний лікар дитячої лікарні з’явився на судове засідання, визнав вину та пояснив, що порушення було допущено через відсутність даних, оскільки до серпня 2016 року питанням повідомлення ДФС про працевлаштування займалась Централізована бухгалтерія Міського відділу охорони здоров’я міськради. Однак після серпня 2016 року вони перестали подавати ці дані, про що головному лікарю не повідомили. Визнавши вину, головлікар обіцяв виправитись.

Вивчивши матеріали справи, грунтуючись на всебічному, повному й об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд визнав, що в діях головного лікаря вбачається склад правопорушення, передбаченого ст. 41 ч. 1 КУпАП. Однак…

Ураховуючи всі обставини справи і особу порушника, що до адміністративної відповідальності притягається вперше, суд визнав за можливе звільнити головного лікаря дитячої лікарні від адміністративної відповідальності у зв’язку з малозначністю і обмежитись усним зауваженням (постанова Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 27.01.2017 у справі № 182/191/17)

Провадження № 3/0182/131/2017 справі було закрите.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Все про посадові інструкції в Україні: правила зі зразками

Роботодавець повинен роз’яснити працівнику його права і обов’язки, забезпечити необхідними для роботи засобами (ст. 29 КЗпП). Як це зробити? Скеровує інший нормативний акт: обов’язки, права та відповідальність працівників закріплюють в посадових та робочих інструкціях. Вас можуть притягнути до відповідальності за їх відсутність. Адже суд кваліфікує це як порушення законодавства про працю.
392490

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по класифікатору професій, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
195538

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
260286

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
28320

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
467116

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді