Суд звільнив від відповідальності за неповідомлення ДФС роботодавця, який визнав вину і пояснив причини правопорушення

Якщо вас притягають до відповідальності за неповідомлення ДФС, що сталось через організаційні причини, варто боротися. Цю тезу ілюструє повчальне рішення Нікопольського суду, ухвалене в січні 2017 року.

Головне управління Державної служби з питань праці у Дніпропетровській області передало до суду протокол про притягнення до адміністративної відповідальності головного лікаря Нікопольської дитячої міської лікарні за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП.

За інформацією Пенсійного фонду у серпні-вересні 2016 у звітності по єдиному внеску відображені дані про початок трудової діяльності 7 працівників, але відсутнє повідомлення Державної фіскальної служби України про прийняття на роботу.

Перевірка Держпраці встановила, що дійсно у серпні-вересні 2016 року на роботу в Нікопольську дитячу лікарню прийнято 7 працівників, але про це роботодавець не повідомив ДФС, що свідчить про невиконання вимоги ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України. Ураховуючи, що порушення не усунуте на момент проведення перевірки, воно є довготривалим.

Головний лікар дитячої лікарні з’явився на судове засідання, визнав вину та пояснив, що порушення було допущено через відсутність даних, оскільки до серпня 2016 року питанням повідомлення ДФС про працевлаштування займалась Централізована бухгалтерія Міського відділу охорони здоров’я міськради. Однак після серпня 2016 року вони перестали подавати ці дані, про що головному лікарю не повідомили. Визнавши вину, головлікар обіцяв виправитись.

Вивчивши матеріали справи, грунтуючись на всебічному, повному й об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд визнав, що в діях головного лікаря вбачається склад правопорушення, передбаченого ст. 41 ч. 1 КУпАП. Однак…

Ураховуючи всі обставини справи і особу порушника, що до адміністративної відповідальності притягається вперше, суд визнав за можливе звільнити головного лікаря дитячої лікарні від адміністративної відповідальності у зв’язку з малозначністю і обмежитись усним зауваженням (постанова Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 27.01.2017 у справі № 182/191/17)

Провадження № 3/0182/131/2017 справі було закрите.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96929

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді