Змінено умови присвоєння вчених звань науковим та науково-педагогічним працівникам

Уточнено вимоги до стажу роботи для наукових працівників, які займаються науково-педагогічною діяльністю, необхідного для присвоєння вченого звання професора.

МОН наказом від 06.02.2017 № 174 уніс зміни до Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам, затвердженого наказом МОН від 14.01.2016 № 13 (далі — Порядок № 13). Так, зокрема, для присвоєння вченого звання професора науковим працівникам, які займаються науково-педагогічною діяльністю, стаж роботи може становити не менше 15 років на посадах наукових та науково-педагогічних працівників. Натомість працівникам вищих навчальних закладів (у т. ч. закладів післядипломної освіти), які здійснюють освітню діяльність за відповідною спеціальністю на відповідному рівні вищої освіти, та вищих духовних навчальних закладів вимоги до стажу не змінились.

Окрім того, уточнено вимоги до знання іноземної мови. У попередній редакції Порядку № 13 для присвоєння вченого звання обов’язково необхідно було отримати сертифікат відповідно до Загальноєвропейської рекомендації з мовної освіти (на рівні не нижче В2) з англійської мови. Наразі достатньо мати аналогічний сертифікат з мов країн Європейського Союзу або кваліфікаційні документи (диплом про вищу освіту, науковий ступінь), пов’язані з використанням цих мов.

Ольга Догадіна,
експерт Експертус: Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
273034

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37545

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197181

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді