Розмір щомісячної та одноразової винагороди не може перевищувати 100% посадового окладу працівника.
Постановою КМУ від 14.06.2017 № 424 (далі — Постанова № 424) унесено зміни до Порядку виплати винагороди державним реєстраторам, працівникам відділів державної реєстрації актів цивільного стану, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2015 № 1131.
Нагадаємо, що посадова особа, яка належно виконує повноваження, визначені Законами України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV, «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV, «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 № 2398-VI має право на отримання щомісячної та/або одноразової (раз на рік) винагороди відповідно до результатів роботи.
Постановою № 424 уточнено, що працівникам відділів державної реєстрації актів цивільного стану винагороду виплачуватимуть в межах і за рахунок відповідних надходжень до спеціального фонду державного бюджету. Розмір щомісячної та одноразової винагороди не перевищуватиме 100% посадового окладу працівника. Винагороду виплачуватимуть одночасно з виплатою заробітної плати.
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри
За відсутності колективного договору в організації має бути розроблено інший нормативний акт з питань оплати праці. Наприклад, положення про преміювання за підсумками роботи за місяць, квартал тощо. Примірний зразок положення про преміювання знайдете у статті.
З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
Тимчасова робота — різновид строкового трудового договору, який має особливості щодо строків, підстав для укладення, відпустки, оплати лікарняних, припинення чи продовження.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.