Як безоплатно отримати посвідчення щодо вільного володіння державною мовою? Роз’яснює Нацдержслужба

Особа, яка претендує на зайняття посади державної служби, має особисто надати документи, що підтверджують вільне володіння державною мовою, а уповноважений орган — зробити звірку оригіналів та копій.

Національне агентство України з питань державної служби у листі від 18.05.2017 № 26-р/з нагадало, що з метою забезпечення реалізації вимог Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII постановою КМУ від 26.04.2017 № 301 затверджено Порядок атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою (далі — Порядок № 301).

Порядок № 301 визначає механізм організації і проведення атестації осіб, які претендують на зайняття посади державної служби, та видачі відповідного посвідчення.

Поряд з цим, вільне володіння державною мовою також підтверджується для осіб, які мають:

  • документи державного зразка про загальну середню освіту, видані до 2000 року, з оцінкою «5» за вивчення української мови;
  • документи державного зразка про загальну середню освіту, видані після 2000 року, з балом про підсумкову державну атестацію з української мови не менше 10;
  • диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста), бакалавра, магістра (спеціаліста) з відповідним додатком з оцінкою «відмінно» за вивчення української мови;
  • диплом бакалавра, магістра (спеціаліста) за спеціальностями українська мова та література; українська мова та література і іноземна мова; філологія (п. 56 Порядку № 301).

Також до дисциплін, що підтверджують вивчення української мови, прирівнюється «Ділова українська мова» та вивчення української мови за професійним спрямуванням. Особи, які мають один із зазначених документів, можуть звернутися до уповноваженого вищого навчального закладу із заявою про видачу посвідчення на безоплатній основі. До заяви додають копії документа про відповідний рівень освіти та усіх необхідних до нього додатків.

З метою уникнення випадків видачі посвідчення на основі недостовірних відомостей, Нацдержслужба рекомендує уповноваженому вищому навчальному закладу забезпечити перевірку достовірності поданих особою документів, що визначені пунктом 56 Порядку № 301. Для цього  особа, яка претендує на зайняття посади державної служби, має особисто подати відповідні документи, а уповноважений вищий навчальний заклад — забезпечити звірку їх копій з оригіналами, зробивши відповідні відмітки на копіях або у інший спосіб.

Ольга Догадіна,
експерт Експертус Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5742

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
55

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16343

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126437

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45658

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді