Як безоплатно отримати посвідчення щодо вільного володіння державною мовою? Роз’яснює Нацдержслужба

Особа, яка претендує на зайняття посади державної служби, має особисто надати документи, що підтверджують вільне володіння державною мовою, а уповноважений орган — зробити звірку оригіналів та копій.

Національне агентство України з питань державної служби у листі від 18.05.2017 № 26-р/з нагадало, що з метою забезпечення реалізації вимог Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII постановою КМУ від 26.04.2017 № 301 затверджено Порядок атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою (далі — Порядок № 301).

Порядок № 301 визначає механізм організації і проведення атестації осіб, які претендують на зайняття посади державної служби, та видачі відповідного посвідчення.

Поряд з цим, вільне володіння державною мовою також підтверджується для осіб, які мають:

  • документи державного зразка про загальну середню освіту, видані до 2000 року, з оцінкою «5» за вивчення української мови;
  • документи державного зразка про загальну середню освіту, видані після 2000 року, з балом про підсумкову державну атестацію з української мови не менше 10;
  • диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста), бакалавра, магістра (спеціаліста) з відповідним додатком з оцінкою «відмінно» за вивчення української мови;
  • диплом бакалавра, магістра (спеціаліста) за спеціальностями українська мова та література; українська мова та література і іноземна мова; філологія (п. 56 Порядку № 301).

Також до дисциплін, що підтверджують вивчення української мови, прирівнюється «Ділова українська мова» та вивчення української мови за професійним спрямуванням. Особи, які мають один із зазначених документів, можуть звернутися до уповноваженого вищого навчального закладу із заявою про видачу посвідчення на безоплатній основі. До заяви додають копії документа про відповідний рівень освіти та усіх необхідних до нього додатків.

З метою уникнення випадків видачі посвідчення на основі недостовірних відомостей, Нацдержслужба рекомендує уповноваженому вищому навчальному закладу забезпечити перевірку достовірності поданих особою документів, що визначені пунктом 56 Порядку № 301. Для цього  особа, яка претендує на зайняття посади державної служби, має особисто подати відповідні документи, а уповноважений вищий навчальний заклад — забезпечити звірку їх копій з оригіналами, зробивши відповідні відмітки на копіях або у інший спосіб.

Ольга Догадіна,
експерт Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
273034

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37545

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді