На скільки оштрафують за неподання звіту про вакансії за формою 3-ПН

Роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати центру зайнятості, інформацію про попит на робочу силу (вакансії) незалежно від місцезнаходження. Утім, законодавством не встановлено фінансових санкцій для роботодавця чи адміністративної відповідальності для посадових осіб за неподання звітності про вакансії.

Мінсоцполітики в листі від 25.05.2017 № 420/0/126-17/243 нагадало, що роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері зайнятості населення та трудової міграції, інформацію про попит на робочу силу (вакансії) незалежно від місцезнаходження (п. 4 ч. 3 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI; далі — Закон № 5067). Звіт подають за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії(й).

На скільки оштафують роботодавця за неподачу 3-ПН? Нині Закон № 5067 та інші нормативно-правові акти не передбачають фінансових санкцій для роботодавця чи адміністративної відповідальності для посадових осіб за неподання звітності про вакансії.

Однак надання роботодавцем відомостей про вакансії до служби зайнятості дає змогу спільними зусиллями вирішувати проблеми добору кадрів та працевлаштування безробітних.

Мінсоцполітики зауважує, що неподання інформації про вакансії за формою № 3-ПН затримує працевлаштування зареєстрованих безробітних та призводить до збільшення видатків Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на виплату допомоги по безробіттю.

Тому роботодавці, що виконують норму Закону № 5067 щодо інформування про вакансії, сприяють вирішенню своїх кадрових питань та збільшенню кількості пропозицій роботи для громадян, що забезпечить реалізацію їх прав на працю та соціальний захист.

Актуальність зазначених у формі № 3-ПН вакансій базовий центр зайнятості уточнює не менше ніж двічі на місяць під час особистої зустрічі з роботодавцем, у телефонному режимі або через засоби електронного зв’язку (п. 4 розд. I Порядку подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», затвердженого наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 316).

За відсутності потреби здійснювати добір працівників та зайнятті вакансії роботодавець може самостійно повідомити про це фахівців базового центру зайнятості у будь-який зручний для нього спосіб: у письмовій чи усній (телефонній) формі, а також через відмітку в корінці направлення на працевлаштування на вакансію, видане безробітній особі. У разі повідомлення роботодавцем про укомплектування вакансії, центр зайнятості припиняє добір претендентів на неї.

Для оперативного вирішення питання добору персоналу та пришвидшення укомплектування вакансій роботодавець може подати форму № 3-ПН засобами електронного зв’язку до будь-якого центру зайнятості, незалежно від свого місцезнаходження. Оскільки у формі № 3-ПН передбачено підпис роботодавця, то в цьому випадку роботодавець зобов’язаний підтвердити раніше подану звітність паперовим носієм, завіреним підписом (керівника або уповноваженої ним особи, фізичної особи-підприємця). У паперовій формі № 3-ПН фахівець центру зайнятості проставляє відмітку про прийняття: зазначає дату прийняття, посаду, прізвище, ім'я, по батькові та завіряє записи особистим підписом.

Мінсоцполітики уточнило, що на сьогодні відсутня можливість подати електронну звітність за формою № 3-ПН, в т. ч. через «Електронний кабінет роботодавця» з накладанням електронного цифрового підпису.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Гарячі питання військового обліку на підприємствах

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці»

Роботодавець зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію щодо масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення
32737

Звітуємо про квоту

Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці
64773

Відповідальність у 2019 році за невиконання квоти для працевлаштування

Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників становить 20 осіб, на підприємстві має бути один працівник передпенсійного віку. Інакше — штраф. За яких умов та скільки заплатять роботодавці за невиконання квоти?
7526

Звіт № 3-ПН із 2018 року подаємо через інтернет

Сервіс «Електронний кабінет роботодавця» на сайті служби зайнятості дає змогу публікувати вакансії і переглядати резюме пошукачів роботи, звітувати про потребу в кадрах. Більше про можливості для роботодавців — у статті.
7944

Стаж, набутий за кордоном: чи зараховують для лікарняних, пенсії та допомоги з безробіття

Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.
8779

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді