НАДС роз’яснило, як претендент на держслужбу може безоплатно отримати посвідчення про вільне володіння українською мовою.
НАДС у листі від 18.05.2017 № 26-р/з роз’яснило, що відповідно до пункту 56 постанови КМУ «Порядок атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою» від 26.04.2017 № 301 вільне володіння державною мовою підтверджує:
- документ державного зразка про загальну середню освіту:
- до 2000 року — з оцінкою «5» за українську мову;
- після 2000 року — з балом про підсумкову державну атестацію з української мови не менше 10;
- диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста), бакалавра, магістра (спеціаліста) з додатком з оцінкою «відмінно» за українську мову;
- диплом бакалавра, магістра (спеціаліста) за спеціальностями «українська мова та література»; «українська мова та література і іноземна мова»; «філологія».
Також підтвердити вивчення української мови можуть дисципліна «Ділова українська мова» та вивчення української мови за професійним спрямуванням.
Якщо кандидат на держслужбу має один із таких документів, він може подати до уповноваженого вишу заяву про безоплатну видачу посвідчення і копії документа з додатком.
Аби уникнути подання недостовірної інформації, вишам рекомендовано при прийнятті документів звіряти оригінали із копіями.
Ірина Житкова,
головний редактор Експертус Кадри
Дізнайтеся кому саме надається додаткова відпустка, які умови її отримання, а також тривалість та особливості перенесення.
Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.