Кожне підприємство має створити комісію з евакуації та локальний акт — план евакуації персоналу у разі війни

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Бажаєш миру – готуйся. Кожне підприємство має розробити план евакуації працівників, а відтак уточнювати його щороку до 1 березня

Наказом МВС від 10.07.2017 № 579 затверджено Методику планування заходів з евакуації (далі — Методика). У Методиці узагальнено вимоги до розробки документів із планування заходів з евакуації населення та матеріальних і культурних цінностей із зон надзвичайних ситуацій.

Хто має спланувати заходи з евакуації населення та матеріальних і культурних цінностей у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій та із зон збройних конфліктів (далі — планування евакуації)? Це:

  • центральні органи виконавчої влади;
  • місцеві державні адміністрації;
  • органи місцевого самоврядування;
  • суб’єкти господарювання.

Підприємство — суб’єкт господарювання має створити комісію з евакуації. Завдання комісії — спланувати евакуацію. Якщо на підприємстві менше 50 працівників, слід призначити особу, яка виконуватиме функції комісії.

Визначено документи, які слід розробити та затвердити:

Хто розробляє

Який документ

Комісія з питань евакуації ЦОВВ

план евакуації працівників апарату

Комісія з питань евакуації місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування

план евакуації населення та план приймання і розміщення евакуйованого населення (у разі планування розміщення на евакуйованого населення)

Комісія з питань евакуації суб’єкта господарювання

План евакуації працівників

Плани щороку уточнюють до 01 березня станом на 01 січня поточного року. Зміни до планів засвідчують підписом голови комісії з евакуації.

Також затверджена МВС Методика:

  • встановлює вимоги до плану евакуації населення (працівників) та плану приймання та розміщення евакуйованого населення;
  • визначає особливості планування заходів з евакуації при загрозі (виникненні) збройних конфліктів (у т. ч. планування заходів з евакуації осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення).

Як розробити та затвердити План евакуації працівників — читайте в журналі «Довідник секретаря та офіс-менеджера» у вересні 2017 року.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий контракт — особлива форма трудового договору

Контрактна форма трудового договору є досить поширеною на сьогодні, адже надає більшу гнучкість у визначенні умов роботи та взаємних обов’язків. Саме цим контракт і викликає низку питань: у чому полягає різниця між трудовим договором і контрактом; які особливості продовження контракту; де знайти зразок контракту з працівником? Відповіді на всі питання та типова форма контракту з працівником (зразок заповнення) — у статті.
14843

Запровадження вахтового методу роботи

Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
16239

Зразок заяви про «чорнобильську» відпустку

Якщо на підприємстві є працівники, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та віднесені до 1 чи 2 групи постраждалих, для них гарантований додатковий відпочинок. А саме — додаткова відпустка за збереженням зарплати тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів.
36554

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді