Кожне підприємство має створити комісію з евакуації та локальний акт — план евакуації персоналу у разі війни

Бажаєш миру – готуйся. Кожне підприємство має розробити план евакуації працівників, а відтак уточнювати його щороку до 1 березня

Наказом МВС від 10.07.2017 № 579 затверджено Методику планування заходів з евакуації (далі — Методика). У Методиці узагальнено вимоги до розробки документів із планування заходів з евакуації населення та матеріальних і культурних цінностей із зон надзвичайних ситуацій.

Хто має спланувати заходи з евакуації населення та матеріальних і культурних цінностей у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій та із зон збройних конфліктів (далі — планування евакуації)? Це:

  • центральні органи виконавчої влади;
  • місцеві державні адміністрації;
  • органи місцевого самоврядування;
  • суб’єкти господарювання.

Підприємство — суб’єкт господарювання має створити комісію з евакуації. Завдання комісії — спланувати евакуацію. Якщо на підприємстві менше 50 працівників, слід призначити особу, яка виконуватиме функції комісії.

Визначено документи, які слід розробити та затвердити:

Хто розробляє

Який документ

Комісія з питань евакуації ЦОВВ

план евакуації працівників апарату

Комісія з питань евакуації місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування

план евакуації населення та план приймання і розміщення евакуйованого населення (у разі планування розміщення на евакуйованого населення)

Комісія з питань евакуації суб’єкта господарювання

План евакуації працівників

Плани щороку уточнюють до 01 березня станом на 01 січня поточного року. Зміни до планів засвідчують підписом голови комісії з евакуації.

Також затверджена МВС Методика:

  • встановлює вимоги до плану евакуації населення (працівників) та плану приймання та розміщення евакуйованого населення;
  • визначає особливості планування заходів з евакуації при загрозі (виникненні) збройних конфліктів (у т. ч. планування заходів з евакуації осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення).

Як розробити та затвердити План евакуації працівників — читайте в журналі «Довідник секретаря та офіс-менеджера» у вересні 2017 року.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5492

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41215

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19271

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96959

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26054

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді