Непедагогічні працівники закладу освіти мають право викладати в робочий час

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Працівнику не потрібно отримувати дозвіл органу управління освіти на здійснення викладацької роботи.

Управління Держпраці у Хмельницькій області роз’яснило, чи може завідуючий бібліотекою закладу освіти займатися викладацькою роботою за фахом у цьому ж таки закладі, яку кількість годин має право викладати і ким має надаватися дозвіл на їх читання.

Умови оплати праці працівників закладів освіти регулює Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), яку застосовують в частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначених наказом МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557.

Інші працівники закладів освіти, які не віднесені до посад педагогічних працівників, зокрема бібліотекарі, можуть вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у цьому ж закладі освіти, але в середньому не більше 2 годин (12 годин на тиждень, 480 годин на рік), якщо вони по основній роботі отримують повний посадовий оклад (ставку) (п. 91 Інструкції № 102).

Непедагогічні працівники закладу освіти мають право викладати в робочий часЧитайте також: Усе про лікарняний: добірка для кадровика

Якщо працівник отримує по основній посаді 0,5 посадового окладу (ставки), йому дозволено вести викладацьку роботу в середньому не більше 3 годин на день (18 годин на тиждень, 720 годин на рік), а при виконанні цієї роботи в 1-4 класах — до 20 годин на тиждень.

Норму годин, визначену у цьому пункті, працівникам оплачують понад основний посадовий оклад (ставку), як для учителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією). За години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані у зв’язку з виробничою необхідністю, зокрема, у випадку заміни відсутнього педагогічного працівника, понад норму, провадять погодинну оплату за фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік.

Розподіл педагогічного навантаження у закладі загальної середньої освіти затверджується його керівником (ст. 25 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 № 651-XIV). Навчальне навантаження між вчителями, викладачами та іншими педагогічними працівниками розподіляє керівник установи за погодженням з профспілковим комітетом залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склались у закладі (п. 63 Інструкції № 102).

Виконання викладацької роботи іншими працівниками закладу освіти, які не віднесені до посад педагогічних працівників, у цьому ж закладі освіти допускається в робочий час з дозволу керівника без утримання заробітної плати. Отримання дозволу відповідного органу управління освіти на викладацьку роботу в підвищених обсягах при відсутності вчителів або викладачів з відповідних предметів передбачено для директорів та їх заступників закладів освіти сільської місцевості.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50002

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31277

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5330

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
60545

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді