Непедагогічні працівники закладу освіти мають право викладати в робочий час

Працівнику не потрібно отримувати дозвіл органу управління освіти на здійснення викладацької роботи.

Управління Держпраці у Хмельницькій області роз’яснило, чи може завідуючий бібліотекою закладу освіти займатися викладацькою роботою за фахом у цьому ж таки закладі, яку кількість годин має право викладати і ким має надаватися дозвіл на їх читання.

Умови оплати праці працівників закладів освіти регулює Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), яку застосовують в частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначених наказом МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557.

Інші працівники закладів освіти, які не віднесені до посад педагогічних працівників, зокрема бібліотекарі, можуть вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у цьому ж закладі освіти, але в середньому не більше 2 годин (12 годин на тиждень, 480 годин на рік), якщо вони по основній роботі отримують повний посадовий оклад (ставку) (п. 91 Інструкції № 102).

Непедагогічні працівники закладу освіти мають право викладати в робочий часЧитайте також: Усе про лікарняний: добірка для кадровика

Якщо працівник отримує по основній посаді 0,5 посадового окладу (ставки), йому дозволено вести викладацьку роботу в середньому не більше 3 годин на день (18 годин на тиждень, 720 годин на рік), а при виконанні цієї роботи в 1-4 класах — до 20 годин на тиждень.

Норму годин, визначену у цьому пункті, працівникам оплачують понад основний посадовий оклад (ставку), як для учителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією). За години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані у зв’язку з виробничою необхідністю, зокрема, у випадку заміни відсутнього педагогічного працівника, понад норму, провадять погодинну оплату за фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік.

Розподіл педагогічного навантаження у закладі загальної середньої освіти затверджується його керівником (ст. 25 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 № 651-XIV). Навчальне навантаження між вчителями, викладачами та іншими педагогічними працівниками розподіляє керівник установи за погодженням з профспілковим комітетом залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склались у закладі (п. 63 Інструкції № 102).

Виконання викладацької роботи іншими працівниками закладу освіти, які не віднесені до посад педагогічних працівників, у цьому ж закладі освіти допускається в робочий час з дозволу керівника без утримання заробітної плати. Отримання дозволу відповідного органу управління освіти на викладацьку роботу в підвищених обсягах при відсутності вчителів або викладачів з відповідних предметів передбачено для директорів та їх заступників закладів освіти сільської місцевості.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19235

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96933

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26043

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді