Управління Держпраці у Хмельницькій області роз’яснило, чи може завідуючий бібліотекою закладу освіти займатися викладацькою роботою за фахом у цьому ж таки закладі, яку кількість годин має право викладати і ким має надаватися дозвіл на їх читання.
Умови оплати праці працівників закладів освіти регулює Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), яку застосовують в частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначених наказом МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557.
Інші працівники закладів освіти, які не віднесені до посад педагогічних працівників, зокрема бібліотекарі, можуть вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у цьому ж закладі освіти, але в середньому не більше 2 годин (12 годин на тиждень, 480 годин на рік), якщо вони по основній роботі отримують повний посадовий оклад (ставку) (п. 91 Інструкції № 102).
Читайте також: Усе про лікарняний: добірка для кадровика
Якщо працівник отримує по основній посаді 0,5 посадового окладу (ставки), йому дозволено вести викладацьку роботу в середньому не більше 3 годин на день (18 годин на тиждень, 720 годин на рік), а при виконанні цієї роботи в 1-4 класах — до 20 годин на тиждень.
Норму годин, визначену у цьому пункті, працівникам оплачують понад основний посадовий оклад (ставку), як для учителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією). За години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані у зв’язку з виробничою необхідністю, зокрема, у випадку заміни відсутнього педагогічного працівника, понад норму, провадять погодинну оплату за фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік.
Розподіл педагогічного навантаження у закладі загальної середньої освіти затверджується його керівником (ст. 25 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 № 651-XIV). Навчальне навантаження між вчителями, викладачами та іншими педагогічними працівниками розподіляє керівник установи за погодженням з профспілковим комітетом залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склались у закладі (п. 63 Інструкції № 102).
Виконання викладацької роботи іншими працівниками закладу освіти, які не віднесені до посад педагогічних працівників, у цьому ж закладі освіти допускається в робочий час з дозволу керівника без утримання заробітної плати. Отримання дозволу відповідного органу управління освіти на викладацьку роботу в підвищених обсягах при відсутності вчителів або викладачів з відповідних предметів передбачено для директорів та їх заступників закладів освіти сільської місцевості.
За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області