Пенсійний фонд затвердив нові форми паперового та електронного пенсійного посвідчення

Пенсійні посвідчення, видані раніше, дійсні до закінчення їх терміну дії або до заміни їх на нові. Електронне пенсійне посвідчення виготовлятиме банк, у якому одержувач відкриє рахунок для виплати пенсії.

Пенсійний фонд України (далі — ПФУ) затвердив новий порядок оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії, а також форми пенсійних посвідчень (постанова ПФУ від 03.11.2017 № 26-1).

Пенсійний фонд затвердив нові форми паперового та електронного пенсійного посвідченняЧитайте також: Пенсійна реформа — 2017

Пенсійні посвідчення виготовлятимуть у паперовій формі або у вигляді платіжної картки, яка одночасно буде пенсійним посвідченням, міститиме графічну та електронну інформацію про власника, ключі електронного цифрового підпису.

Пенсійне посвідчення у паперовій формі виготовлятимуть у ПФУ. Воно матиме необмежений строк дії, крім випадків, коли пенсію призначено на визначений строк.

Електронне пенсійне посвідчення виготовлятиме банк, у якому одержувач відкриє рахунок для виплати пенсії. Строк його дії як платіжної картки визначатиме банк, але не більше трьох років.

Пенсійне посвідчення видаватимуть особі, якій призначено пенсію, особисто або її законному представнику у разі пред’явлення документів, що дають змогу територіальному органу ПФУ (банку) ідентифікувати одержувача пенсій та його законного представника, а також документів, що підтверджують статус законного представника (відповідне посвідчення, свідоцтво про народження, рішення суду тощо), та додатково у разі, якщо законний представник є резидентом, — документів, виданих відповідними контролюючими органами, що засвідчують його реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків.

Разом з електронним пенсійним посвідченням банк видаватиме інструкцію щодо його використання.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118844

Призначення пенсії в умовах воєнного стану

Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
290

Чи буде пенсія, якщо немає стажу?

Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
56210

Пенсійна реформа: які зміни плануються

Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
76378

Пенсія за віком у 2020 році

Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років
5650

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді