Підприємства отримають державну допомогу на професійну підготовку працівників. Але не всі…

Максимальний розмір державної допомоги на професійну підготовку становить не більш як 50 % розміру таких витрат. За певних умов розмір допомоги може бути збільшено.

Постановою КМУ від 11.01.2018 № 11 затверджено критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на професійну підготовку працівників (далі — Критерії № 11).

Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на професійну підготовку працівників (далі — державна допомога на професійну підготовку):

  • недопущення суттєвої нерівності умов діяльності конкуруючих між собою суб’єктів господарювання;
  • збільшення кількості працівників, що проходять професійну підготовку.

Державна допомога на професійну підготовку є допустимою, якщо надається з метою стимулювання роботодавця підвищувати професійний рівень працівників і спрямована на відшкодування суб’єктам господарювання витрат на професійну підготовку працівників.

Максимальний розмір державної допомоги на професійну підготовку становить не більш як 50% розміру таких витрат. Розмір державної допомоги збільшують (але не більш як 70%):

  • на 10% — у разі професійної підготовки працівників, що є особами з інвалідністю та/або незабезпеченими особами, та/або внутрішньо переміщеними особами, та/або учасниками бойових дій, які віднесені до однієї з категорій, зазначених у пунктах 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII;
  • на 10% у разі надання допомоги суб’єктам середнього підприємництва і на 20% у разі надання допомоги суб’єктам малого підприємництва.

Витратами на професійну підготовку працівників є витрати:

  • на оплату праці викладацького персоналу за час, протягом якого здійснюють професійну підготовку працівників;
  • викладацького персоналу і працівників, які проходять професійну підготовку, зокрема витрати на проїзд, придбання навчальних та інших матеріалів, які безпосередньо пов’язані з професійною підготовкою, амортизацію інструментів і обладнання в обсязі, необхідному для професійної підготовки.

До цих витрат не належать витрати на проживання, крім мінімально необхідних витрат на проживання працівників, що є особами з інвалідністю;

  • витрати на надання консультаційних послуг, пов’язаних з професійною підготовкою;
  • витрати на оплату праці (заробітну плату) працівників за час, протягом якого вони проходять професійну підготовку;
  • адміністративні, накладні та інші непрямі витрати за час, протягом якого працівники проходять професійну підготовку.

Державну допомогу на професійну підготовку не надаватимуть суб’єктам господарювання:

  • яких визнано банкрутами, стосовно яких порушено справу про банкрутство, що перебувають на стадії ліквідації, які мають прострочену більш як шість місяців заборгованість перед державним (місцевим) бюджетом та ПФУ, які визнають свою неспроможність своєчасно виконати зобов’язання перед кредиторами через незадовільний стан фінансово-господарської діяльності;
  • для обов’язкової підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації працівників відповідно до вимог законодавства.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19233

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96931

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді