Уточнено порядок підтвердження неформального професійного навчання

За результатами неформального навчання видають довідку, а у випадку підтвердження кваліфікації — свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації.

Мінсоцполітики та МОН наказом від 15.01.2018 № 34/33 (далі — Наказ № 34/33) внесли зміни до Положення про професійне навчання працівників на виробництві, затвердженого наказом Мінсоцполітики та МОН від 26.03.2001 № 127/151.

За результатами неформального навчання видаватимуть довідку, в якій зазначатимуть професію (спеціальність), кваліфікацію, за якою здійснювалось навчання, напрям підвищення кваліфікації, строки навчання.

Результати неформального навчання за робітничими професіями підтверджуватимуть у порядку, затвердженому постановою КМУ від 15.05.2013 № 340.

Перелік робітничих професій, за якими підтверджуватимуть результати неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями, затверджено наказом Мінсоцполітики від 23.12.2013 № 886.

У разі підтвердження кваліфікації видадуть свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання.

Якщо під час проходження процедури підтвердження кваліфікації в особи буде виявлено рівень професійних знань, умінь та навичок, достатніх для виконання окремих видів робіт за професією — видадуть сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання.

Порядок видачі та форми документів про підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями затверджено наказом Мінсоцполітики від 17.07.2014 № 477.

Окрім того, в Наказі № 34/33 визначено, що:

  • спеціалізацію керівників, професіоналів і фахівців організовують з метою набуття ними здатності виконувати завдання та обов’язки, що мають особливості у межах раніше набутої спеціальності;
  • підвищення кваліфікації керівників, професіоналів та фахівців здійснюють з метою набуття ними нових та/або вдосконалення раніше набутих компетентностей у межах професійної діяльності або галузі знань;
  • стажування керівників, професіоналів та фахівців передбачає набуття ними практичного досвіду виконання завдань та обов’язків на займаній посаді або на посаді вищого рівня.

Ольга Догадіна,
провідний експерт
Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Підсобний робітник у Класифікаторі професій

У трудових книжках часто натрапляємо на запис: Прийнятий різноробочим. Є варіації зі спробами «адаптувати» під українську мову: Прийнятий різноробом. Утім, у Класифікаторі професій ані різнороба, ані різноробочого немає.
38960

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по цьому Класифікатору, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
187484

Зміна № 13 до Класифікатора професій — огляд

Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
2616

Зміна № 12 до Класифікатора професій: огляд змін

Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій
1919

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді