Уряд уніс зміни до порядку стажування студентів та реєстрації безробітних

Порядок стажування студентів ВНЗ та учнів ПТНЗ і форму договору на стажування узгодили із Законом України «Про освіту».

КМУ постановою від  11.04.2018 № 263 уніс зміни до Порядку укладення договору про стажування студентів закладів вищої освіти та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти на підприємствах, в установах та організаціях та Типової форми договору про стажування студентів закладів вищої освіти та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти на підприємствах, в установах та організаціях, затверджених постановою КМУ від 16.01.2013 № 20.

Означені документи привели у відповідність до Закону України «Про освіту» від 05.07.2017 № 2145-VIII. Зокрема, слова «студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів» змінили на «студентів закладів вищої освіти та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти».

Окрім того, унесено зміни до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2013 № 198.

Надано визначення поняттям:

  • перереєстрація безробітного — поновлення попередньої реєстрації безробітного, якщо після її припинення безробітний не працевлаштувався;
  • припинення реєстрації безробітного — позбавлення особи (втрата особою) статусу зареєстрованого безробітного;
  • реєстрація безробітного — внесення даних про особу, що звернулася за сприянням у працевлаштуванні, до Єдиної інформаційно-аналітичної системи державної служби зайнятості з подальшим наданням такій особі статусу зареєстрованого безробітного.

Окрім того, з переліку документів, які випускники закладів професійної (професійно-технічної) освіти мають надати в центр зайнятості для реєстрації безробітного, виключено довідку про надання можливості самостійного працевлаштування.

Ольга Догадіна

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці»

Роботодавець зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію щодо масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення
32767

Звітуємо про квоту

Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці
64791

Відповідальність у 2019 році за невиконання квоти для працевлаштування

Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників становить 20 осіб, на підприємстві має бути один працівник передпенсійного віку. Інакше — штраф. За яких умов та скільки заплатять роботодавці за невиконання квоти?
7541

Звіт № 3-ПН із 2018 року подаємо через інтернет

Сервіс «Електронний кабінет роботодавця» на сайті служби зайнятості дає змогу публікувати вакансії і переглядати резюме пошукачів роботи, звітувати про потребу в кадрах. Більше про можливості для роботодавців — у статті.
7966

Стаж, набутий за кордоном: чи зараховують для лікарняних, пенсії та допомоги з безробіття

Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.
8795

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді