МОЗ відмовиться від застарілих медичних документів. Команда Міністерства збирає пропозиції медиків і громадян щодо скасування застарілої медичної документації.
«Медична документація має відповідати стандартам країн Європейського Союзу. Ми маємо відмовитись від бюрократичних документів і довідок. Особливо від тих, які обросли корупційними схемами», — вважає міністр Зоряна Скалецька.
МОЗ планує скасувати медичні довідки і медичні документи застарілих зразків, які гальмують ефективну роботу охорони здоров’я. Пропозиції стосовно таких форм документів збиратимуть з 9 по 15 жовтня.
Представників лікарських асоціацій та спеціалістів запросять на наради до Міністерства вже на цьому тижні. Розпочнуть роботу робочі групи, які розроблятимуть проєкти рішень щодо скасування старих документів.
Активна робота вже йде на офіційній сторінці МОЗ у Facebook. Громадяни та спеціалісти залишають свої пропозиції.
З-поміж кандидатів на скасування – обхідний лист на МСЕК та довідка про епідоточення.
Галина Бєлікова
провідний експерт Експертус: Кадри
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.