У ВРУ 11.10.2019 зареєстрований законопроєкт № 2257 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким пропонують відновити конституційні права пенсіонерам — науковцям, журналістам, державним службовцям та працівникам органів місцевого самоврядування.
Усі новини на сьогоді ➤➤➤
Низка законів, прийнятих раніше, обмежили права вказаних категорій громадян на належний розмір пенсійного забезпечення, не зважаючи на те, що Конституція передбачає неприпустимість звуження змісту й обсягу існуючих прав і свобод (ч. 3 ст. 22 Конституції України).
З метою захисту конституційних прав науковців, журналістів, працівників органів місцевого самоврядування та державних службовців, розробники закону пропонують передбачити механізм перерахунку вже призначених пенсій для вказаних категорій громадян.
Наразі законопроєкт переданий на опрацювання до Комітетів ВРУ.
Галина Бєлікова,
редактор-експерт Експертус Кадри
Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років