Позиція профспілок щодо нового Трудового кодексу

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Голова Федерації професійних спілок України Григорій Осовий оприлюднив позиції профспілок, що входять до складу Спільного представницького органу (далі — СПО), щодо нового Трудового кодексу (далі — ТК), прийнятого Верховною Радою України в першому читанні 05.11.2015

Голова Федерації професійних спілок України Григорій Осовий оприлюднив позиції профспілок, що входять до складу Спільного представницького органу (далі — СПО), щодо нового Трудового кодексу (далі — ТК), прийнятого Верховною Радою України в першому читанні 05.11.2015.

Як зазначив Г. Осовий, профспілки, що входять до складу СПО, мають єдину позицію стосовно того, що новий ТК, який прийде на заміну старому законодавству, не повинен погіршити існуючі трудові права працівників.

Однак він наголосив, що у тактиці своїх дій профспілки демонструють різні підходи, наприклад, Конфедерація вільних профспілок України пропонує зберегти чинний Кодекс законів про працю України (ухвалений ще у 1970-х роках), і вважає, що зараз реформування трудового законодавства не на часі.

Інші чотири національні профоб’єднання, що входять до складу СПО об’єднань профспілок, вважають за доцільне брати участь у роботі над новим ТК на всіх етапах, починаючи з періоду його розробки, з метою недопущення погіршення правової захищеності працівника при реформуванні трудового законодавства.

Голова ФПУ підкреслив, що реформа трудових відносин передбачена не тільки коаліційною угодою, але й програмою, яку впроваджує Уряд. Проект нового ТК вже розроблено і навіть внесено до сесійної зали парламенту, тому профспілки не повинні бути осторонь від ухвалення таких доленосних для мільйонів трудівників рішень, і більшість з найчисельніших профспілкових об’єднань сьогодні вирішили діяти за принципом: бери участь у процесі, або програєш.

Лідер профспілкового руху наголосив, що прийнятий у першому читанні проект ТК вже містить низку профспілкових пропозицій. Проте, профспілки мають ще близько 90 зауважень та пропозицій до цього документу, які будуть передані народним депутатам на етапі підготовки остаточної редакції ТК до другого читання.

Наступний аргумент щодо участі профспілок у роботі над новою трудовою Конституцією полягає в тому, що за словами Голови ФПУ, профільний Комітет Верховної Ради України, який опрацьовує проект ТК, після ухвалення його у першому читанні, обов’язково направить цей законопроект на експертизу Міжнародної організації праці для отримання висновку стосовно відповідальності оновленого українського трудового законодавства міжнародним нормам у сфері трудових прав та відносин. Якщо деякі стандарти будуть порушені, їх буде конче виправлено.

За наполяганням профспілок, досягнуто домовленості щодо необхідності проведення широкого громадського обговорення проекту нового ТК та його всебічної фахової експертизи за участю правовиків, спеціалістів у сфері трудового права і зарплати, науковців, профспілковців тощо.

Вже за підсумками громадського обговорення і фахової експертизи буде сформовано робочу групу, до якої увійдуть представники народних депутатів, роботодавців, профспілок, Уряду. Ця група має підготувати законопроект до другого читання.

Голова ФПУ заявив, що у разі, якщо остаточна редакція нового ТК міститиме норми, які тим чи іншим чином погіршать правовий захист працівника або порушать права профспілок, чи на етапі його підготовки до другого читання будуть проігноровані процедури проведення громадського обговорення та фахової експертизи зазначеного законопроекту, профспілки консолідуються та виступлять проти прийняття нового ТК у другому читанні.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
95

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1036

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530717

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124062

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
413

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді