Готуючись до зустрічі з учнями фахівці Київського міського центру зайнятості (КМЦЗ) відстежують тенденції на ринку праці, враховують розвиток сучасних технологій і запити суспільства на якісніше і комфортніше життя.
Як оформити трудовий договір із неповнолітнім
Директор КМЦЗ Віктор Білич стверджує «Світ сьогодні дуже швидко змінюється. Вочевидь, коли сьогоднішні 5-6, та навіть і 8-9-класники закінчать навчання, вони вже житимуть в світі з іншою технічною і технологічною реальністю».
Цього року під час фестивалю «ПРОФFEST – 2019» фахівці з профорієнтації КМЦЗ провели для учнів загальноосвітніх шкіл м. Києва уроки-семінари «Екопрофесії майбутнього».
Адже однією з найбільш затребуваних сфер майбутнього є саме екологічна. Вже сьогодні навчаючись у ВИШах України можна здобути освіту за такими напрямками:
- еколог-логіст
- екоаудитор,
- сіті-фермер,
- рециклінг-менеджер,
- архітектор енергонульових будинків,
- екоаналітик в будівництві,
- екодієтолог,
- юрист з міжнародного природоохоронного права і т. ін.
Фахівці з профорієнтації під час занять із дітьми використовують науково-практичні розробки Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України. Зокрема, профорієнтаційне заняття «Професії майбутнього».
Головна мета – ознайомити учнів з сучасними тенденціями на світовому і національному ринках праці, професійними назвами робіт майбутнього та передумовами успішної кар’єри.
Школярі пізнають такі професії майбутнього:
- інженер-робототехнік,
- архітектор віртуальної реальності,
- наномедик,
- фахівець зі створення людських органів,
- онлайн-коуч (педагог),
- рециклінг-технолог,
- планувальник smart-міста,
- сіті-фермер,
- wellness-консультант для літніх людей,
- сіті-еколог, тощо.
Спеціальності підібрані з урахуванням тенденцій і прогнозів майбутніх потреб ринку праці.
КМЦЗ повідомляє, що з розвитком економіки та відповідного зростання тривалості і рівня життя постане необхідність в професії wellness-консультанта для літніх людей. Такий фахівець має бути обізнаним у досягненнях сучасної медицини, психології; добре орієнтуватися у сфері лікарських засобів, природних препаратів, протезуванні; розумітися у дієтології та фітнесі.
За прогнозами вже за три роки з’явиться професія «рециклінг-технолог». Це спеціаліст з розробки та впровадження технологій багаторазового використання матеріалів, створення нових матеріалів з промислових відходів, а також розробки технологій безвідходного виробництва.
Також очікуємо на появу професії «планувальника smart-міста», у перекладі «планувальника розумного міста».
Заняття від Київського міського центру зайнятості дозволяють учням не лише ознайомитися з особливостями майбутніх професій, а й візуалізувати їх. Такі профорієнтаційні уроки допомагають старшокласникам робити свідомий та зважений вибір.
За інформацією відділу інформаційної роботи Київського міського центру зайнятості