Професії майбутнього: столична служба зайнятості допомагає школярам у виборі

Екоаудитор, рециклінг-менеджер і архітектор віртуальної реальності – це лише деякі з професій, що незабаром стануть звичними. Київський міський центр зайнятості допомагає учням обрати шлях у майбутнє.

Готуючись до зустрічі з учнями фахівці Київського міського центру зайнятості (КМЦЗ) відстежують тенденції на ринку праці, враховують розвиток сучасних технологій і запити суспільства на якісніше і комфортніше життя.

Професії майбутнього: столична служба зайнятості допомагає школярам у виборі

Як оформити трудовий договір із неповнолітнім

Директор КМЦЗ Віктор Білич стверджує «Світ сьогодні дуже швидко змінюється. Вочевидь, коли сьогоднішні 5-6, та навіть і 8-9-класники закінчать навчання, вони вже житимуть в світі з іншою технічною і технологічною реальністю».

Цього року під час фестивалю «ПРОФFEST – 2019» фахівці з профорієнтації КМЦЗ провели для учнів загальноосвітніх шкіл м. Києва уроки-семінари «Екопрофесії майбутнього».

Адже однією з найбільш затребуваних сфер майбутнього є саме екологічна. Вже сьогодні навчаючись у ВИШах України можна здобути освіту за такими напрямками:

  • еколог-логіст
  • екоаудитор,
  • сіті-фермер,
  • рециклінг-менеджер,
  • архітектор енергонульових будинків,
  • екоаналітик в будівництві,
  • екодієтолог,
  • юрист з міжнародного природоохоронного права і т. ін.
Професії майбутнього: столична служба зайнятості допомагає школярам у виборіДізнайтеся, як правильно скласти посадову інструкцію

Фахівці з профорієнтації під час занять із дітьми використовують науково-практичні розробки Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України. Зокрема, профорієнтаційне заняття «Професії майбутнього».

Головна мета – ознайомити учнів з сучасними тенденціями на світовому і національному ринках праці, професійними назвами робіт майбутнього та передумовами успішної кар’єри.

Школярі пізнають такі професії майбутнього:

  • інженер-робототехнік,
  • архітектор віртуальної реальності,
  • наномедик,
  • фахівець зі створення людських органів,
  • онлайн-коуч (педагог),
  • рециклінг-технолог,
  • планувальник smart-міста,
  • сіті-фермер,
  • wellness-консультант для літніх людей,
  • сіті-еколог, тощо.

Спеціальності підібрані з урахуванням тенденцій і прогнозів майбутніх потреб ринку праці.

КМЦЗ повідомляє, що з розвитком економіки та відповідного зростання тривалості і рівня життя постане необхідність в професії wellness-консультанта для літніх людей. Такий фахівець має бути обізнаним у досягненнях сучасної медицини, психології; добре орієнтуватися у сфері лікарських засобів, природних препаратів, протезуванні; розумітися у дієтології та фітнесі.

За прогнозами вже за три роки з’явиться професія «рециклінг-технолог». Це спеціаліст з розробки та впровадження технологій багаторазового використання матеріалів, створення нових матеріалів з промислових відходів, а також розробки технологій безвідходного виробництва.

Також очікуємо на появу професії «планувальника smart-міста», у перекладі «планувальника розумного міста».

Заняття від Київського міського центру зайнятості дозволяють учням не лише ознайомитися з особливостями майбутніх професій, а й візуалізувати їх. Такі профорієнтаційні уроки допомагають старшокласникам робити свідомий та зважений вибір.

За інформацією відділу інформаційної роботи Київського міського центру зайнятості

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41179

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19222

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96920

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді