Міністр КМУ Дмитро Дубілет про прийняті постанови та законопроєкти.

Міністр Кабінету Міністрів розповів, які акти сьогодні прийняв Уряд.
Дмитро Дубілет підтвердив, що Кабмін проголосував за законопроєкт, який зробить трудові книжки необов’язковими. Від тепер очікують, коли за законопроєкт проголосує ВРУ.
Також Уряд прийняв постанову, відповідно до якої «громадяни зможуть попросити роботодавця передати в електронній формі інформацію про стаж до 2000 року». На сьогодні у такому форматі у Пенсійного фонду є інформація тільки з 2000 року. Міністр наголосив, що це дозволить у майбутньому зробити призначення пенсій та інших соціальних виплат абсолютно дистанційним. Не буде необхідності відвідувати Пенсійний фонд.
Калькулятор стажу онлайн ➤
Зі слів пана Дубілета «Також прийняли ще одну круту штуку. Цією постановою ми дали можливість отримувати електронні сервіси пенсійного фонду (наприклад, усілякі довідки) не тільки за допомогою цифрового підпису, але й за допомогою BankID. Цифровий підпис все ще має низьке проникнення серед українців. а Інтернет-банками ПриватБанку, monobank та інших банків-учасників користуються багато хто».
За інформацією Facebook-сторінки Дмитра Дубілета
Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.