Роз’яснення надає Управління Держпраці у Вінницькій області
На сьогоднішній день основним документом для підтвердження стажу, у т. ч. пільгового, для призначення пенсії залишається трудова книжка. Однак трапляється, що трудова книжка зникла або в ній відсутні важливі записи для призначення певного виду пенсії.

Для розв’язання таких ситуацій уряд прийняв постанову від 12.08.1993 № 637, якою затвердив Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній. Механізм підтвердження стажу визначає постанова Правління ПФУ від 10.11.2006 № 18-1.
Орган ПФУ, до якого звернувся працівник, за наявності сумнівів має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення прийнятих і подання додаткових документів, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі. Строк для дооформлення та перевірки документів — три місяці з дня подання заяви про призначення пенсії.
Покрокова інструкціяПри влаштуванні на роботу працівники зобов’язані подавати трудову книжку, оформлену в установленому порядку Непоодинокі випадки, коли при веденні трудових книжок працівників роботодавці припускаються різноманітних помилок. Як уберегтися від цього?
Управління Держпраці вважає, що формальні неточності у документах, за загальним правилом, не можуть бути підставою для обмеження конституційного права на соціальний захист працівників.
По інформації Управління Держпраці у Вінницькій області
Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.