Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов разом зі своїм заступником Юлією Свириденко розповіли на брифінгу про основні напрями реалізації державної політики у сфері зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць до 2022 року.
Тимофій Милованов
міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Що робитиме Уряд у 2020 році
Міністр повідомив, що Кабмін 24 грудня під час засідання Уряду затвердив напрямки державної політики у сфері зайнятості населення, розроблені Мінекономіки.
Головна мета розробленого документа — розширення можливостей та прав громадян на гідну працю, створення нових робочих місць, збалансування попиту та пропозицій на ринку праці, а також підвищення рівня зайнятості населення.
Міністр економіки розвінчує міфи про урядовий Трудовий кодекс
Мінекономіки визначило такі пріоритетні напрями реалізації державної політики у сфері зайнятості населення:
- розвиток національної економіки як основи для забезпечення продуктивної зайнятості та створення нових робочих місць;
- стимулювання розвитку підприємництва та самозайнятості;
- забезпечення створення гідних умов праці та детінізація відносин у сфері зайнятості населення;
- розвиток системи професійної (професійно-технічної) освіти та забезпечення створення умов для професійного навчання впродовж життя;
- забезпечення розвитку інклюзивного ринку праці. Сприяння зайнятості молоді;
- реформування державної служби зайнятості та забезпечення інноваційного розвитку послуг на ринку праці;
- забезпечення реалізації ефективної державної політики у сфері трудової міграції.
«Ми очікуємо що завдяки виконанню Основних напрямів реалізації державної політики у сфері зайнятості населення ми скоротимо рівень безробіття до 6%, зменшимо обсяг неформальної зайнятості населення, а також кількість громадян, зайнятих економічною діяльністю у віці 15 – 70 років у 2022 році до 60,7%»
— наголосив Тимофій Милованов.
За інформацією прес-служби Мінекономіки
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.