Заступник Міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко роз’яснив, чому особам старше шістдесяти, рекомендовано залишатись вдома.

⇛ Антикризова робота з персоналом під час карантину ⇚
Нагадуємо, що з 6 квітня на всій території України введені жорсткі обмежувальні заходи. Зокрема, на самоізоляції мають перебувати всі громадяни віком понад 60 років. Виняток — особи, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, та які забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.
На брифінгу 6 квітня Головний державний санлікар прокоментував: «В Україні у людей старше 60 років, на жаль, у більшості є хронічні захворювання, які у разі коронавірусного захворювання часто призводять до несумісних з життям станів. Саме тому було прийнято рішення зобов’язати осіб старшого віку за межі свого житлового будинку/квартири не виходити, щоб унеможливити ризик інфікування».
Дізнайтеся, як оформити самоізоляцію працівника, старшого 60 років, на підприємстві, що не належить до об’єктів критичної інфраструктури
В. Ляшко стверджує: «Саме дотримання всіх карантинних заходів та соціальне дистанціювання – це запорука готовності нашої країни зустріти та без утруднень подолати епідемію. Ми можемо запобігти масовому надходженню хворих та розтягнути захворювання в часі і не допустити паралічу системи охорони здоров’я».
В. Ляшко повідомив, що наразі чимало закладів системи охорони здоров’я перепрофільовуються, щоб приймати хворих на COVID-19. Заклади охорони здоров’я, зокрема, першої хвилі прийому хворих, забезпечуються засобами індивідуального захисту. Також здійснюються заходи щодо розширення тестування на коронавірусну хворобу.
Заступник міністра наголосив, що самолікуванням — неприйнятне, оскільки може призвести до несумісних з життям випадків.
В. Ляшко закцентовує:
При наявності симптомів, характерних для COVID-19, зателефуйте до свого сімейного лікаря, який встановить діагноз та направить мобільну бригаду для забору зразків для діагностування.
Особи, які не підписали декларацію із сімейним лікарем, а у разі підозри на інфікування коронавірусом, повинні зателефонувати на номер швидкої медичної допомоги «103». Диспетчер спрямує та викличе мобільну бригаду. Після встановленого діагностування лікар прийме рішення: чи хворий продовжує лікуватися вдома під медичним спостереженням лікуючого лікаря чи відправляється на госпіталізацію до стаціонару.
Головний санлікар України пояснив, що людям старше 60 років рекомендовано бути вдома, щоб не інфікуватися коронавірусом, бо це може вартувати життя.
Він додав, що 5 квітня фахівці МОЗ, НСЗУ, ДСНС відправилися у регіони, щоб «перевірити на місцях готовність визначених закладів охорони здоров’я першої хвилі щодо прийому на коронавірусну хворобу».
До того ж окрім мобільних бригад, в Україні у стані готовності аеромедичної евакуації знаходяться 8 повітряних суден (3- ДСНС, 5 – Нацгвардії), «які у складних випадках зможуть госпіталізувати хворих до закладів охорони здоров’я».
За інформацією Урядового порталу
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.