Яку дату вказати в наказах про продовження відпусток на час карантину — 10 чи 11 травня? Роз’яснення від експерта Експертус Кадри

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
На Гарячу телефонну лінію журналу «Кадровик-01» надходять численні запити від кадровиків щодо чергового продовження карантину. Карантин продовжили ДО 11 травня 2020 року (постанова КМУ від 12.03.2020 № 211 у редакції постанови КМУ від 22.04.2020 № 291). «До» — це включно чи ні? Якщо працівник пише заяву на відпустку без збереження заробітної плати на період карантину, то вказувати «по 11.05.2020» чи «по 10.05.2020»? Яка остання дата карантину? Роз’яснює експерт команди Експертус Кадри Олена Петровська.

Яку дату вказати в наказах про продовження відпусток на час карантину — 10 чи 11 травня? Роз’яснення від експерта MCFR Кадри

Продовження карантину до 11 травня спричинило чимало запитів чи навіть дискусій щодо кінцевої дати карантину. Давайте розберемося разом.

Обчислення строків виникнення та припинення трудових прав, що передбачені в КЗпП, обчислюються роками, місяцями, тижнями та днями (ст. 241-1 КЗпП).

⇛ Робота підприємства в умовах карантину: обирайте свій сценарій ⇚

Тлумачення строків, встановлених законом або судом, що можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати, наведено у пункті 5 статті 116 Господарського процесуального кодексу України (далі – ГПК).

Перебіг такого строку закінчується наступного дня після настання події, тому кінцева дата 11 травня 2020 року входить до визначеного часового терміну, вона є останнім днем карантину, подовженого постановою Уряду від 22.04.2020 № 291, адже прийменник "до" з календарною датою в українській мові вживають на позначення кінцевої календарної дати чинності включно або виконання чого-небудь (Постанова Верховного Суду від 08.10.2018 по справі № 927/490/18)


Таку думку щодо використання прикметника «до» на позначення кінцевої календарної дати наведено і у листі Інституту української мови НАН України від 31.03.2015 року № 307/209 (за підписом директора Інституту, доктора філологічних наук, професора П. Ю. Гриценка):

«1. Прийменники до і по в українській мові вживають на позначення кінцевої календарної дати чинності або виконання чого-небудь. У межах цього спільного часового значення розрізняються лише сферами свого використання: до вживають в офіційно-діловому стилі, передусім у текстах ділових документів - накази, заяви, розпорядження тощо, по закріплений за розмовним стилем. Отже, в офіційному вжитку для визначення кінцевої календарної дати чинності або виконання чого-небудь потрібно використовувати лише прийменник до…».

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
116

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
231

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
246

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15044

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10249

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді